| DyannaDya a întrebat:

Heyy TPU! Imi puteti spune cat costa uleiul de ricin? Cam cat trebuie sa il aplic si cam cat o sa grabeasca cresterea parului(adica cati cm). Multuumesc! Fuunda!

4 răspunsuri:
| undercovergirl a răspuns:

Buna Diana,
sa stii ca uleiul de ricin este foarte bun in regenerare nu si in cresterea parului. Deci daca ai probleme cu caderea parului, sau este deteriorat poti sa folosesti uleiul de ricin cu incredere, dar daca iti doresti sa creasca trebuie sa-l folosesti in combinatie cu alte produse : galbenus de ou, ulei de masline, etc.

| FucktheSystem a răspuns:

5 lei o sticluță.
Nu pui doar uleiul ci mai pu și ou și ulei de măsline eventual puțină lămâie și câteva linguri de ulei de ricin.
Nu știu cu cât crește mai repede dar e destul de vizibil după câteva utilizări.

| ingerpufos a răspuns:

Buna! pai uleiul de ricin eu stiu ca era bun pentru cresterea genelor si sprancenelor.pentru par eu iti recomand uleiul de masline este cel mai bun:. crede-ma il folosesckisskisskissaplici nu prea mult cat sa-ti fie acoperite toate firele de par in lasi vreo 2 3 ore depinde acum de tine cat timp ai la dispozitie. si apoi te speli fffttt bine ca sa-ti iasa toto uleiul din par crede-ma este cred eu mult mai bun decat uleiul de ricin si este si mai accesibil.kisssper ca team putut ajuta funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uleiul de ricin costa 3 lei. Depinde de lungimea firului de par. Nu am masurat niciodata cat mi-a crescut mie parul dupa ce am dat cu ulei de ricin dar sigur nu creste 10 cm de pe o zi pe alta! Da-ti cu el inainte sa faci baie cu o seara, nici foarte mult dar nici putin... o zi buna!