| IzabelaIonela a întrebat:

Buna TPU.Am o pereche de blugi negri. Dupa ce i-am spalat am observat ca s-au albit in unele parti.Ce pot face sa nu mai fie asa?

Răspuns Câştigător
| ArmD a răspuns:

Exista vopsea pentru haine, iti cumperi 2, 3 pliculete si ai rezolvat problema, faza e ca trebuie sa ii pui la fiert cu pliculetle, si aia e, o sa fie iar negri. happy

| IzabelaIonela explică (pentru ArmD):

De unde pot gasi?

5 răspunsuri:
| 134Ioana1 a răspuns:

Și mie mi s-a întâmplat acest lucru dar cred că e din vina materialului din care sunt confecționați blugi

| AnaMariutaa a răspuns:

Încearcă sa ii bagi la spălat cu mai multe haine de culoare neagră,va acoperi părțile albe cât de cât, și nu vor mai ieși atât de mult in evidentă, încearcă asta de mai multe ori, sau ii tai unde au petele le faci model, sau din ăla pereche de pantaloni negri care crezi tu de cuviință pui petice pe alea albe dar pe dedesubt.

| AnaMariutaa a răspuns:

Succesc

| Dinu_Deliana_1998 a răspuns:

Ai putea sa ii spelj cu detergent pentru rufe negre. Cel lichid de la perwol funcționează super bine