| AVAlansa149qwp a întrebat:

Buna,TPU! Am o prietena care are 13 ani si si-a dat "mustata" jos cu bigul(cred) iar acum i-a crescut mai mare. Vrea sa-si cumpere ceara pentru a o da jos iar eu i-am zis ca e firesc si nu trebuie sa faca asta...la varsta asta...voi ce parere aveti?
Si nu, nu sunt eu "fata de 13 ani"

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca a inceput asa, pe la 20 si ceva de ani vei fi ca Țiriac.

| alina2k18 a răspuns:

Dar cand trebuie sa faca asta? La 20 ani si pana atunci sta cu mustata? laughing
Aproape toate femeile/fetele au puf deasupra buzei superioare, la unele fin si ff deschis la culoare, la brunete mult mai evident.
Sa isi ia benzi si sa se faca acasa daca stie cum [ ideea e sa smulga firele nu sa le rupa ] sau la salon o data pe luna - maxim 10 lei. Nu se foloseste aparatul de ras!
In timp firul se va rari.

Chiar azi ma fac si eu laughing

| sierra1 a răspuns:

"si.a dat "mustata" jos ...eu i.am zis ca e firesc"

știu și eu, avalanșă mamă, la treișpe ani mustață?

| Ineys a răspuns:

Si-a ras mustata ca barbatii?
Jesus...
Asa ajung babele alea de au barba mai mare ca mine. Acum inteleg...

| Alexandrionelu a răspuns:

Stai puțin, la care "mustață" te referi tu?

| doctorandus a răspuns:

E un mit că ar crește mai tare/puternic dacă o rade.

| Adry05 a răspuns:

E foarte ok dacă vrea să și-o ia, nu e ca și cum aduce ceva bun păru ăla, dar inestetic strică mult. dar să nu-l mai ia cu lama, neapărat ceară sau epilator electric. IAr ce se zice mai jos că la vârsta nu știu cum o să fie nu știu cum laughing)))) prostii și mituri băbești, tot de pe la 13-14 îmi iau mustața și mă epilez și îmi crește părul cum mi-a crescut mereu. și chiar să-i crească mai des, din moment ce-l epilează ce ar conta lol? nu e ca și cum se epilează o dată și ajunge pentru toată viața, o faci constant.

| AVAlansa149qwp explică (pentru Alexandrionelu):

De deasupra buzei de sus, in cazul fetelor