| Lov3rBoy a întrebat:

consider ca trebuie sa-mi dau jos ...mustata..e prima data, ar trebui sa o rad cu bigul sau sa merg la un salon si sa o dau cu ceara?

Răspuns Câştigător
| ColorfullColors a răspuns:

Nu vrei sa ti-o epilezi.
Mai bine rade-o.
E un semn de maturitate sa ai mustata, mai ales cand o razi si apoi creste putin. Asa ca de ce sa-ti smulgi urma de maturitate?

8 răspunsuri:
| Chamberlin a răspuns:

Trebuie sa ai mai mult de 17 ani sa ti-o dai jos, nu conteaza in ce mod dar eu iti recomand sa ti-o dai jos cu bigul.
funda?

| MarinaaLarisaa a răspuns:

Dacă vrei să scapi de e pentru o perioadă îndelungată te duci la salon, dar dacă nu vrei să o pierzi pentru mult timp o razi.

| TheAvenger00 a răspuns:

Bine zice ColorfullColors. Nu iti smulge barbatia happy mai bine sa o razi big grin

| IreneMay a răspuns:

Nu folosi bigul pentru ca o sa-ti creasca foarte repede inapoi.Ar trebui sa o lasi sa mai creasca, poate o sa-ti placa cum arati cu ea. Iti recomand sa-ti iei un aparat de ras si sa te faci tu singur in fata oglinzii decat sa dai banii la salon de fiecare data. happy

| MoiraBurton a răspuns:

Rade-o. Daca ti-o epilezi poti face iritatii, mici bubulite care te dor destul de tare daca le apesi cu degetul si ustura destul de tare dupa ce ti-o iei. Daca totusi vrei sa ti-o iei cu ceara, si sa iti faci acasa, benzile cu extract de Orhidee de la Farmec (6-9 lei) Succes. happy

| Litoiu_Dany_1994 a răspuns:

Daca o razi o sa iti creasca foarte repede si v-a trebui sa te barbieresti mereu! Crede-ma eu m-am ras la 14 ani si acum trebuie sa ma barbieresc mereu.
Mai bine du-te la un salon!

| MymishorMya20 a răspuns:

Ia.o cu bigu`... de ce sa ma dai banii degeaba la un salon? thinking

| Lucia_Andreea_Hirjaba_1993 a răspuns:

Daca o razi e bine, daca te dai cu ceara o sa fie o durere cumplita! Tatal meu a incercat prima data cu ceara, sa zis ca i se va rupe cu tot cu piele cand apus ceara pe mustata! Asa ca, te razi cu bicul.