| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU am o problema care mă deranjează și mă face să mă simt prost. Deci problema e cu parul meu pentru că orice as face cu el are acel efect,, frizzy" căutați pe Google la imagini și vedeți dacă nu știți despre ce este vorba și recent în urmă cu o luna l-am tuns destul de mult.Am căutat pe Google niste tratamente și am găsit multe dar erau străine și am găsit întâmplător Pantene pro-v smooth and sleek.Ce părere aveți de el credeți că ajută în hidratare și este anti frizzy? Sau daca nu va rog să îmi dați niste idei șampoane uleiuri etc.ps:am uitat sa precizez că nu folosesc placa nicioada daca as face o as scăpa de acel efect? Ce sa fac? Dau funda:-)

Răspuns Câştigător
| WhiteLife a răspuns:

Poți încerca să folosești seruri anti-electrizare (sau pentru sensibilitate termica, sa nu se ardă/electrizeze de la feon) și masti/balsamuri de hidratare. Personal nu sunt fana Pantene, dar când ți se termina șamponul îl poți încerca.

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Exista sprayuri si uleiuri speciale pentru `imblanzirea` parului.

| volumexd a răspuns:

Daca ai parul cret, nu prea ai ce-i face. E genetic. Invata sa te accepti asa cum esti!winking Daca nu insa, poti sa incerci uleiul de argan sau ce ai gasit tu pe net.