| LittttleMonster a întrebat:

Am o problema:CICATRICI DE LA ACNEE. Vreau sa scap de ele folosind REMEDII NATURALE.Stiti vreo masca sau ceva? Please help. ^_~ FUNDA! :*

Răspuns Câştigător
| th4inspiration a răspuns:

Cicatricile post acnee daca sunt recente pot fi tratate si cu "remedii naturiste " dar daca sunt mai vechi, slabe sanse sunt ca ele sa-ti treaca doar cu tot felul de masti, tratamente naturale. Eu iti recomand o crema pentru. peeling facial Glyco A, CREMA CU ACID GLICOLIC 12%, o gasesti in farmacii. Ca remedii naturiste iti recomand -citricele, datorita acizilor, sunt bune pentru. "reinoirea" epidermei, si diferite masti "hranitoare" cu miere de albine etc.

6 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Uite aici un video care sper sa te ajute:
http://www.youtube.com/watch?v=-a6kb8zvDWA

| Bondarel99 a răspuns:

De cicatrici scapi numai prin exfoliere repetata a tenului.Fa-ti un gomaj/exfoliant in casa si foloseste de 2-3 ori pe saptamana, numai seara.Gasesti pe net retete.

| AmanoYuno a răspuns:

Exista o crema pe care o folosesc si eu pentru cicatricea care mi-a ramas dupa ce mi-am spart capul

| TheSmith a răspuns:

Cauta o crema...cu extract de melci, este foarte buna, nu exfolia prea mult tenul caci o sa iti para rau!

| RoxanaStan00 a răspuns:

Am avut si eu asa ceva, eu le ziceam gauri la cicatrici. La mine au aparut pentru ca mi-am spart cosurile si punctele negre.Iti recomand sa cauti un gel tratament natural pentru cicatrici de la Derma E. Eu l-am primit de la medic si a fost eficient, mi-a vindecat cicatricile.

| Hackz0r a răspuns:

Pai,o masca din argila ar fi buna.