| Ajutor722 a întrebat:

Cum scap de acnee? Help me!

6 răspunsuri:
| thewomaninwhite a răspuns:

Eu am scapat de cosuri folosind zynerit si sapun cu sulf.

| Dilaa98 a răspuns:

Incearca Nidoflor.
Eu l-am folosit, si mi-a uscat o mare parte din cosuri big grin. Este un unguent cu antibiotice, care poate fi utilizat pentru mai multe afectiuni.
Se gaseste in farmacii, si costa vreo 12-13 lei.

| dianabaumli a răspuns:

Exista foarte multe metode naturiste dar si mai eficiente insa costisitoare.
Citeste despre metode mai jos.

http://trenda.ro/frumusete/tratament-acnee/

| OrangeFga a răspuns:

Pentru a scapa de cosuri incearca sa ai o alimentatie sanatoasa, in primul rand, nu consuma multe dulciuri, in niciun caz cipsuri.
Nu scoate niciodata cosurile rosii, sunt cele mai rele, daca scoti cosurile rosii se vor extinde.
Pentru a scapa de cosuri spala-te cat poti de des cu apa si sapun.
Aplica masti pentru fata cu argila.
Am folosit multe metode pentru a scapa de ten gras cu cosuri, putine au dat rezultate. Pot spune ca poti incerca
: -lamaie + sare de mare -1 data pe saptamana, omoara bacteriile,
-castraveti taiati, pusi pe fata.
-cuburi de gheata puse pe cosuri
-putina aspirina pusa pe cosuri, le usuca
-zeama de lamaie.
Am vazut foarte multe persoane fericite care au folosit un ulei din arbore de ceai de la Thursday Plantation, cred ca asa se scrie, personal nu l-am folosit, ori aia sunt platiti bine sa faca reclama, ori uleiul ala chiar are efecte.
Mult noroc in tratarea acneei!

| Claudia10girl a răspuns:

Cauta tratamentul natural de la Vervory. Eu am reusit sa ma vindec definit dupa ce am inceput acest tratament.

| Marylyy a răspuns:

Eu folosesc o apa micelara de la Avène si ajuta foarte mult! E intr o sticluta albastra mare.Ma dau in fiecare seara
mai am un corector de la oriflame care e la 10 lei acum, in 2 culori.cu aia albastra te dai noaptea si cu aia culoarea pielii ziua. Funda?