| ThinkPinkBb a întrebat:

Hi TPU! Va rog sa ma ajutatibatting eyelashes
am 12 ani si nu stiu ce sa mai fac sa scap de acneecrying
vreau tratamente naturale, nu din comert, facute in casa...va rog... cele care functioneaza primesc vot si cel mai bun are fundita:X
Please, Help Me:X:Xkiss

5 răspunsuri:
| ღ♥•º°mariposa°º•♥ღ a răspuns:

Eu folosesc lamaie care e buna pentru ca le usuca si aplic cateva picaturi in zona afectata

| alonet a răspuns:

Trimite-mi o adresa de mail si am sa iti trimit o reteta facuta de un dermatolog rus care functioneaa bine

| CurcubeulColorat a răspuns:

Buna! Stiu eu un,, leac babesc'' ca sa-i spun asa.Sora strabunicii mele mi-a spus ca ea,in adolescenta cand avea probleme cu acneea,negasindu-de ca acum tot felul de creme si tratamente care nu sau rezultatul dorit, a auzit de la cineva ca este foarte buna drojdia (drojdia care se pune atunci cand faci paine).Cum trebuie sa procedezi? Dimineata, pe stomacul gol iei o mica mica mica bucatica din drojdie si o mananci.Atentie! Foarte putin!

| Geo_4096 a răspuns:

Poti incerca cu zynerit.e foarte bun! L`am folosit si eu, asa ca ti`l recomand cu caldura. AI putea sa-ti mai faci si masti din argila si zeama de lamaie, le amesteci apoi o aplici pe fata, o lasi sa actioneze 15-20 de minute dupa care te speli cu apa calduta. Sper sa ti-au fost de folos sfaturile melebig grin. Funda? puppy dog eyes

| Adina_9028 a răspuns:

Stiu ca probabil ai auzit asta de o mie de ori pana acum insa ar trebui sa te duci la un dermatolog happy Am si eu probleme cu acneea insa inainte mi se parea chiar o prostie sa merg la dermatolog( bani irositi) si ma saturasem sa tot aud raspunsul asta.
Dupa ce descoperi care sunt cauzele aparitiei acneei, e mult mai usor sa o tratezi.Nu intotdeauna tratamentele naturiste dau rezultate bune pentru ca s'ar putea sa fie si un lucru hormonal si sa necesite pastile, antibiotice, etc tongue Iar in cazul in care ai puncte negre, nu te mai chinui cu masti.Cum nu ai voie sa ti le storci singura fiindca se pot infecta, trebuie "duse" la cosmetica sad Cel putin, pentru mine nu au functionat nici mastile, nici zyneritu', nici alte creme "minune".Dar cum toti suntem diferiti, poti incercawinking Iar daca nu functioneaza sfatul meu e sa mergi la dermatologwinking In orice caz, trebuie sa iei ceva si pentru "interior".Am inteles ca ceaiul de urzica este cel mai bun, luat in cantitati de 2-3l pe zi.
Anyway. sper sa scapi de acnee in curandwinking :*