| Izabella97777 a întrebat:

am o problema cu acneea...de fapt a incercat masti cu castravete, miere mi-am facut baie de aburi cu ceai de musetel, am incercat diverse creme pentru acnee, dar in zadar, am mai incercat si propolis, spirt, in fine...ideea e ca nu mai am cosurile adica umflaturile acelea in care se gasete puroi mai nou imi raman niste puncte rosii uscate si niste mici bubite(cred ca sunt tot cosi )dar mai mici rosii.am incercat din rasputeri sa am si eu o piele mai fina si mai luminoasa, adica fara puncte rosii pe ea sa fie asa alba, culoarea ei naturala, fara bubite, cosuri sau eu stiu ce altceva.va rog din suflet daca stie cineva vreo metoda, ajutati-ma dau funda pentru cel mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
| anonimatuuumubd a răspuns:

Pai in primul rand poti lua zynerit din farmacie costa in jur de 40 de lei, dar daca vrei 2 metode foarte bune pe care le folosesc:una pentru cosurile galbene, cele cu puroi: stoarce intr-un bol lamaie cu zahar, freaca bine sa nu fie asa aspru de la zahar si cu un tampn demachiant unge ceea ce ai obtinut pe fata...cat despre punctele negre este o alta metoda pe care o folosesc: cumpara de la magazin argila(se gaseste la kaufland si la hypermarketuri) si amesteca cu ulei de masline,vei obtine o crema destul de groasa pe care o aplici pe fata,de preferat seara,cand nu esti cu nimeni ca sa nu razi, sa fie intinsa perfect pe fata, stai cu ea vreo 3 ore si dupa aia te speli, ti se duc imdeiat osurile negre.:* sper ca iti va fi de folos>:d

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Încearcă și o mască pe bază de acid salicilic.
Dacă ești la pubertate, este o explozie hormonală. Uleiul de migdale dulci te mai poate ajuta.
Pa, pa.

| AndraNicoleta a răspuns:

Eu am folosit acum 3 ani un tratament extraodinar de bun! Erau niste fiole micute de la Floritene din care te dadeai de vreo 5-6 ori. Dupa ce te dadeai simtei niste piscaturi, iar intr-o saptamana tot ce tine de acnee (cosuri, pete, puncte negre etc) dispareau complet. Problema este ca n-am mai dat de aceste fiole...am vazut ca exista doar pe internet ( http://www.naturaplant.ro/......s_plus_AHA )...dar n-am facut niciodata comanda. Oricum sunt excelente!

| Andreea52 a răspuns:

Eu folosesc Isotrexin gel...si eu aveam probleme cu acneea si acum, dupa 3 luni, am un ten foarte curat pentru ca acest gel ajuta la exfoliere. Iti recomand sa folosesti acest gel, seara dupa ce te speli pe fata cu apa si sapun[dove simplu-eu asta folosesc], te dai cu gelul resprectiv pe zonele afectate. Dureaza cateva saptamani pana cand se vad imbunatatiri dar merita, e bun si pentru puncte negre [daca ai], usureaza scoaterea lor si vrevine aparitia, in plus face ca machiajul sa dureze mai mult. Sper ca te-am ajutat, stiu ce fel e sa ai astfel de probleme:-*
Uite aici cum arata gelul: http://www.google.ro/......tp?/imgres

| Izabella97777 explică (pentru Andreea52):

Se gaseste in farmacii? cam cat costa?[nu ca ar conta pentru ca as da oricat numai sa fie bun si sa obtin efectul dorit}multumesc!

| Andreea52 a răspuns (pentru Izabella97777):

Da, se gaseste sin in farmacii si la plafar. Costa in jur de 32-34 de lei[difera de la farmacie la farmacie]

| Izabella97777 explică (pentru Andreea52):

Multumesc:*

| Andreea52 a răspuns (pentru Izabella97777):

Cu pacere. sper sa te ajutekiss

| BlueDog a răspuns:

Aloia e cea mai buna pentru vindecarea acestor semne.
Eu folosesc o masca cu aloe si e foarte buna. Se gasesc in farmacii diverse produse pe baza de aloe. Sunt niste capsule gelatinoase pe baza de aloe, nu mai stiu cum se cheama, eu iau o capsula si o intep cu un ac, dupa aceea aplic gelul acela pe fata pe semnele rosii, poti sa lasi cat de mult vrei tu gelul sa actioneze, iar a doua zi ai sa vezi diferenta. Sau, daca ai aloe in casa e si mai bine. Rupi o frunza, o sfermi intre degete si aplici lichidul pe zonele rosii. In cateva zile incep sa-ti dispara petele.
Eu am incercat si alte produse pentru vindecarea zonelor rosii si nu au dat rezultate.
Sper ca te-am ajutat.

| DaNuTzZzAaa a răspuns:

Bunăăhappy
Eu folosesc zineryt și skinoren 2 ori pe zi (dimineața și seara). sunt foarte bune... înaine de a le folosi ar fi bine să dai pe față cu ceva care tonifică ( clean&clear)...și peste maxim 2 luni abia o să se mai observe.
Și dacă îți mai ramân cicatrici ( de la coșuri ). folosești URIAGE CICATRIVE.
Sper că te-am ajutatlove struck