| elena111 a întrebat:

Am o problema cu parul meu e foarte subtire si se ingrasa foarte repede de examplu daca ma spal duminca luni seara e deja gras si trebuie sa ma spal in fie care zi pe cap.
Cum pot sa scap de parul gras?

Răspuns Câştigător
| Domnuleeeeu a răspuns:

Eu iti recomand samponul uscat de la Batiste. Am auzit ca e foarte bun. Daca nu vrei sa folosesti un sampon uscat din comert poti sa tii-l faci tu singura acasa (iti dau link spre video-ul cu "reteta"). Si eu aveam parul gras dar am hotarat sa schimb produsele cu care ma spalam pe cap. Eu folosesc un sampon UltraDoux cu 5 plante (este verde), folosesc si un sampon Head&Showldres (cred ca asa se scrie), mai am si un balsam de la Karlos, e cel mai bun balsam pe care il stiu, iti lasa parul moale si nu se mai ingrasa asa repede.Eu zic sa le folosesti pe alea 3, sunt exceptionale. FUNDA? smug

3 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Si eu m-am confruntat cu aceasta problema+ ca se incurca de ziceai ca am scaieti in cap.
Asa ca, dupa ce ma saturasem sa arunc cu bani in zadar, am trecut pe leacurile babesti.
Ma spal cu ceai de frunza de nuc/si saptamanal fac masca de ou + ulei masline si vitamina A daca am...
Sunt multumita si nu mai arunc cu bani in vant.
Poti incerca si tu, rau nu face.
O zi bunahappy

| Peridava a răspuns:

Asa e parul tau si nu scapi. Chiar daca s-au scos pe piata tot felul de produse: sapun cu sulf, sampon cu... Dar exista sampoane speciale pentru spalare zilnica.

| thewomaninwhite a răspuns:

Incearca sa-ti schimbi samponul si sa-ti tii mainile departe de scalp. De asemenea, poti folosi masti pentru par.