| Editzelu a întrebat:

Am o problema la care as vrea sa va cer ajutorul.
Acum cateva saptamani m-am uitat in oglinda si m-i s-a parut ca am nasul cam mare.Pare lung si mare, uneori chiar stramb daca ma uit din anumite unghiuri si am doua umflaturi, destul de mici pe marginea nasului in partea de sus, langa ochi, ceea ce am vazut la mai multe persoane si se vad doar daca te uiti atent din anumite unghiuri insa daca ma uit din profil sau normal nasul meu pare perfect (nu e genul lung si ascutit sau stramb ca un cioc de pasare), insa am vazut anumite persoane care au nasul mic, rotund si perfect si ma simt prost fiindca il am asa si am tot timpul impresia ca-l am urat si incerc sa-l feresc (ceea ce-l face sa para mai urat).Si in afara de asta au fost cateva persoane care mi-au spus ca am nasul cam mare (ce-i drept mai mult in gluma) ceea ce la momentul respectiv nu m-a deranjat insa dupa ce m-am uitat mai atent la el m-am pus pe ganduri.
As vrea sa scap de obsesia asta si sa-mi accept nasul asa cum e si sa nu mai ma deranjeze cu nimic.Cum pot sa fac asta?(fara interventii chirurgicale)

5 răspunsuri:
| LexaHD a răspuns:

Toti ne vedem in felul nostru. Si eu ma vad prea slaba si nu sunt.winking
Stai linistit/a. Esti ok asa cum esti.
Toti suntem frumosi in felul nostru.

Funda?

| Narcis2007 a răspuns:

Cu timpul te vei obisnui...

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Stai liniştit. Uneori, cu toţii tindem să fim prea critici cu noi înşine însă defectele pe care le vedem sunt doar în imaginaţia noastră. Sunt oameni care au probleme mult mai mari.

Pa-pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai poti sa te aranjezi ca sa nu-ti iasa nasul in evidenta, de exemplu sa nu porti coafuri tip breton, sa incerci sa iti mentii tenul mai alb, etc

Răspuns utilizator avertizat