| xD3nnysX a întrebat:

Salut TPU
vreau sa ma apuc de k1 si p asta trebuie sa imi sparga zgarciul nasului din cate am inteles
intrebarea e daca mi`l sparge nasul se va face cocosat ca al unui boxer? mie imi place nasul meu de acum putin lung si ascutit big grin

funda +TPU

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unde ai auzit ca trebuie sa iti sparga zgarciul nasului?
Daca te uiti la cei care practica box vei observa cat de deformat au nasul din cauza loviturilor incasate.
Daca faci box o sa ai nasul putin curbat, turtit nu stiu daca mai ramane ascutit.

2 răspunsuri:
| xD3nnysX explică:

Exact asta voiam sa stiu deci se curbeaza din cauza loviturilor nu? adica daca eu acu am nasu mai lung sau ascutit nu va mai ramane asa din cauza ca primesc lovituri

| anonim_4396 a răspuns (pentru xD3nnysX):

Acuma depinde de fiecare, daca ai nasul subtire si lung iti dai seama daca primesti un pumn ti se poate rupe (fractura) si o sa devina stramb curbat.
Daca esti bun si sti sa te aperi si nu incasezi lovituri nu o sa se deformeze prea tare.
In k1 sansele sunt mai mici decat la box, dar daca tu iti doresti sa practici acest sport. esti pasionat eu zis sa te apuci.