| niic a întrebat:

De ceva timp sunt foarte complexata de felul in care arat, nu ma simt deloc bine in pielea mea, ma simt urata si ca nu arat deloc bine. in primul rand greutatea mea, am 1, 68 inaltime si doar 50 de kilograme. picioarele mele sunt foarte lungi si slabe si nu se vad deloc bine, am incercat sa ma ingras, dar degeaba, al doilea motiv este nasul meu, care este cam stramb, dar nu stiu din ce cauza pentru ca nu imi aduc aminte sa ma fi lovit cineva sad in poze ies foarte urat, nu gasesc nimic care sa ma avantajeze... aveti idee cum as putea "masca" aceasta imperfectiune? in ce unghiuri pot sta, cand fac o poza, sa nu ies sucita cu nasul intr-o parte, pentru ca in realitate nu se vede chiar asa de rau, dar in poze e groaza happy pe net am citit ceva despre machiajul nasului dar nu mi-a iesit nimic, va rog ajutati-ma cu un sfat ceva sad

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cele "doar" 50 kg sint suficiente. Cit vrei sa ai? Vrei sa fii ca in bancul care spune: fata este grasa si frumoasa ca vaca noastra? Nu cred. Nas strimb? In realitate, nu; in poze, da. Cred ca fotograful e de vina. Pai, tu vrei sa fii trasa la sablon ca altii? Esti unica, desi nu cred ca ai nasul strimb. Ai picioare lungi? Mamăăăă, dupa astea vor alerga toti barbatii, ascunde-le bine, nu glumesc. Pina vei fi majora, mai este mult. Cine te pune sa porti pantaloni strech si fuste mai scurte decit chilotii? Poarta si tu haine normale. Atunci nu ai sa mai ai imperfectiuni.

| WhiteLover a răspuns:

Hei,nu gandi asa despre tine! Chiar gandirea asta negativa te afunda mai mult in nesiguranta! trebuie sa iti placa ceva la tine, poate ochii, sau culoarea parului, ceva tot trebuie sa gasesti.iar aceste lucruri care iti plac incearca sa le pui in evidenta.Concentreaza-te pe asta, sa-ti pui in evidenta partile frumoase decat sa stai sa te gandesti la imperfectiuni.

| WhiteLover a răspuns:

Si apropo,nici mie nu imi placeau ochii mei, legat de faza cu nasul tau.ii uram, genele erau extrem de lasate si mi se pareau urati, dar cu cat am crescut am inceput sa invat sa imi pun culoarea ochilor(albastru-verzui) in evidenta cu un anumit machiaj, am descoperit aparatul de curbat genele si uite ca acum imi plac asa cum sunt happy Gandeste pozitiv si gaseste parti bune!

| andreeacmocanu a răspuns:

Sex...daca ai peste 16 ani bineinteles

| freakydance a răspuns:

Heei, nu fii tristă! Eu am 1.68-1.69 şi am 44 de kilograme! puppy dog eyes
În schimb mă simt foarte bine în pielea mea!
Te-ai gândit la a fi model? Înălţimea e bună, eşti slăbuţă, nu te îngraşi...
Mult succes! şi te mai simţi prost în pielea ta, pentru că aşa cum te vezi tu, te văd şi ceilalţi! Încearcă să stai mereu drept, să faci câte un pic de sport, să mănânci sănătos şi să zâmbeşti mereu! Ajută, îţi zic eu! kiss