| anonim_4396 a întrebat:

Buna am o obsesie legata de nasul meu problema e ca nu e stramb insa e putin in vant si ascutit nu mi-a zis nimeni nimic rau ca e urat insa mie mi se pare mare din profil cum sa scap de aceasta obsesie va multumesc si am 17 ani

Răspuns Câştigător
| MouSSEauChoColat a răspuns:

Salut! Nu cred ca vei putea scapa peste noapte de obsesia ta. Ai 17 ani deci e varsta! Esti adolescenta si tinzi spre ati gasi defectele mai presus de calitati. S-ar putea ca nasul tau nici sa nu fie asa de mare din profil ci doar sa ti se para tie asa. Gandeste-te la un lucru: la varsta asta baietii sunt rai si imaturi. Deci daca ai fi avut o problema reala legata de nasul tau sunt sigura ca ar fi comentat. Din moment ce nimeni nu a zis nimic rau inseamna ca tu esti singura careia i se pare ca nu arata cum ar trebui. Si asta e rau pentru ca parerea ta despre tine conteaza cel mai mult! De aceea ca sa scapi de obsesia pentru nasul tau de fiecare data cand te vei uita in oglinda, gandeste-te la calitatile si la trasaturile tale frumoase. Gandeste-te ca persoanele din jurul tau sunt alaturi de tine mereu si ramai optimista. Daca ai o atitudine pozitiva atunci o sa renunti treptat la ideea ca nu ai un nas frumos si o sa descoperi poate, faptul ca frumusetea adevarata este cea interioara!

2 răspunsuri:
| Rau1Alberto a răspuns:

Salutare,
Totul tine de psihicul nostru.
Daca mereu te gandesti gen " Vaii ce urat mi.", " Vai,nash putea sa il am altcumva?".Nu vei scapa nici odata de obsesie,deoarece psihicul conteaza cel mai mult. Incearca sa treci peste.
Cum?
Ocupati timpul liber si incearca sa te accepti asa cum esti, daca tu nu te consideri normala si frumoasa asa cum esti, atunci ii bai.
Fi optimista si capu sus!
Succesbatting eyelashes!

| sebysebyca a răspuns:

Cand o sa fii mare o sa il ai cat morcovul! ha,ha, ha! mincinoasa mica, te-am prins.