| LanguageMaster a întrebat:

La noi în România, de ce anumite intervenții chirurgicale se pot face numai la privat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pentru ca si-au asigurat aparatura necesară. Si costul pe măsură.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Dă-ne niște exemple.

| gogu220 a răspuns:

Pentru că băiatul lu" domn Doctor nu are loc la stat că a oprit Boc angajările.

Răspuns utilizator avertizat
| Kennedy97 a răspuns:

De cele mai multe ori, tehnologia şi condițiile de la privat sunt mult peste cea de la stat. Cei de la privat dețin aparaturi pe care cei de la stat nu le au.

| Atim a răspuns:

Aici nu e vorba că cei de la stat nu au voie sa facă intervenția, dar de multe ori procedura necesită o anumita aparatură pe care cei de la stat nu o au din motive financiare. De multe ori nici nu se compara spitalele de stat cu cele private, se vede clar unde s-a investit și unde nu.