| SilviutaPisicuta1 a întrebat:

Am o problema legata de cosuri...stiu cam toti dintre noi are problema asta. Eu am banchetul curand si as vrea sa scap de toate cosurile cam intr-o saptamana sau doua. Ati putea sa imi dati cele mai usoare remedi? fara chestii complicate. Cum ar fi o masca din ingrediente pe care le are ori cine sau ceva. Ori ce dar sa fie usor. FUNDAAA!

3 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Eu nu recomand sfaturile babesti. Mergi la farmacie si cumpara crema activa Acne out.

| saturday10 a răspuns:

Poti incerca cu ulei e arbore de ceai (tea tree), se gaseste in plafar cu 7 lei si in magazine cu 13-14 lei. Eu de ex imi pun pe deget si aplic pe cos si il usuca imediat. Depinde de ten (am tenul gras). Unele persoane au zis ca-l dilueaza cu putina apa inainte pentru ca le irita tenul. Trebuie sa te dai cu el dupa ce ti-ai curatat foarte bine fata (recomand gelurile de curatare de la elmiplant). Gasesti pe net mai multe detalii despre acest ulei, oricum. Incearca exfolierea cu un amestec de malai si putin bicarbonat de sodiu, iti umezesti fata si apoi te masezi usor cu amestecul celor 2 si clatesti apa calduta.

| Anonimus02 a răspuns:

Mentionez ca metoda asta nu merge intotdeauna. Deci dai cu un bob de pasta de dinti pe cos dupa care uzi un pic niste hartie igienică sau prosop de hartie si pui peste pasta de dinti. Lasi asa cel putin 30 min. Pielea ta s-ar putea usca dar daca vrei sa scapi de cosuri mai bine sa folosesti o crema hidratanta dupa ce ai s-au uscat cosurile ca sa nu risti sa faci "tratamentul" cu pasta de dinti degeaba