| Bia_6294 a întrebat:

Am o problema. Mai mereu ma imbrac la fel, pentru ca nu am cu ce altceva, adica am o groaza de haine dar nu imi plac si prefer sa ma imbrac la fel decat sa ma imbrac cu cele care nu imi plac si sa ma simt urata. Am ajuns sa nu mai ies din casa din cauza asta. Stau in casa pentru ca nu am cu ce ma imbraca. Ceva idei? Poze?

16 răspunsuri:
| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

Buna Bia:*:*

Pai si eu am haine urate,de care m`am saturat :-&
Si iau o pereche de pantaloni urati si pun ceva sus frumos-tricou maieu ceva, si imi pun si jos ceva frumos, iar apoi accesorii si nu se mai vad asa!
:*

| Robert a răspuns:

In ziua de azi numai conteaza ca totul sa fie accesorizat. Pune-le pe pat si fa combinatii intre ele.

| plasticsmile a răspuns:

Ar trebui sa improvizezi si sa le combini...in ziua de azi nu mai e la moda asortatul asa ca folosesteti imaginatia si fii cat mai creativa

| alina_9433 a răspuns:

Salut,nu trebuie sa te simti urita, fiecare om e frumos in felul sau si tine minte Nu haina infrumuseteaza ci Omul haina.
Si ca sa te simti mai bine poti merge prin magazine cu prientena si sa iti cumperi haine pe gustul si felul tau in care sa iti fie comodwinking

| Frankie a răspuns:

Pai cauta ceva care sa iti placa.

| misteralexutzu a răspuns:

Nu te imbraci cu hainele care nu iti plac ca sa nu te simti urata si nu iesi din casa pentru ca nu poti sa iesi cu aceleasi haine! Deci trebuie sa alegi dintre a te simti urata sau a deveni un,, pusnic,,! Si chiar daca iti iei niste haine noi la un moment dat tot vei ramane doar cu ele!

| Kiddduu a răspuns:

Uite faza e ca niste blugii urati pot fi pusi la o bluza mai lunga sau!
poti adauga tu accesori la hainele care nu`ti plac!

| Cryssu17 a răspuns:

Cumpara-ti alte haine!

| TheStreetBoy a răspuns:

Incearca sa-ti cumperi haine in care te simti tu bine, care iti plac si care sa le porti, iar pe cele care nu-ti plac le poti dona unor copii amarati sau sa le vinzi pur si simplu... pentru ca n-are rost sa le mai pastrezi daca chiar nu le mai portiwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughing Sincer, nu credeam ca e posibil sa mai intalnesc pe lumea asta un om ca mine big grin Sunt exact in aceeasi situatie si inteleg perfect ce presiune psihologica simti continuu din cauza aceasta. Un mic sfat, daca il vei urma iti va fi mai usor, garantezwinking Accepta-ti aceasta "calitate" a ta, pe care tocmai ai descris-o mai sus si nu te rusina cu ea. Cum ai sa incetezi sa te jenezi din cauza asta, o sa-ti fie mult mai usor sa te concentrezi sa gasesti o solutie, in loc sa complexezi. Crede-ma ca stiu ce zic, eu una sunt deja pe calea cea dreaptawinking Poze cu haine nu prea ajuta, ca tratezi problema doar la suprafata. Sapa adanc in tine, ciudato, si fii linistita, ca nu esti unica!

| Troll a răspuns:

Asta ii viitorul tau :
http://assets.diylol.com/......243291.jpg

Daca ai multe haine si vai bnu sti sa le asortezi, zic sa ramai pe veci in casa si sa nu mai eisi afara (nu o sa planga nimeni)

Sunt oameni care nu au nici macar o bluza ce sa ia pe ei si se descurca. tu care ai multe haine stai sa plangi ca nu sti sa le asortezi.

U ar awesome

| deutza_3778 a răspuns:

Pai si eu am aceeasi problema si te intelg. Oncearca sa iti inviti o prietena si sa vezi ce parere are ea despre hainele tale si sa faceti cumva sa stabiliti cu ce sa te imbraci.

| Konica a răspuns:

Du-te cu mama ta la cumparaturi
si spune`i ce`ti place
sa nu`ti cumpere doar hainele pe care ea le adora si tu le urasti

| Nicooooo a răspuns:

Combina una urata cu una frumoasa happy Poate iese ceva, sau du-te la shopping.big grin

| FreaxxKid_7835 a răspuns:

Bună!
Măi, dacă știi cum să asortezi/combini hainele, o să-ți vină bine și o să vezi că o să-ți placă și ție! Caută pe internet niște sfaturi în modă, și o să-ți prindă bine! happy
Pa, pa.

| deedeelina_1620 a răspuns:

Incearca sa combini hainele care iti plac cu cele care nu iti plac...straight facenu stiu incearca sa le asortezi si poate o sa-ti iasa ceva care sa-ti placa...happystraight face