| Meily708 a întrebat:

Am o problema, nu`mi cresc unghiile as vrea sa le cresc am 15 ani dar sunt ft urite si mici iar daca cresc se fac moi. Cum as putea sa fac sa creasca mai repede sau sa se intareasca! Mersi anticipat :*

5 răspunsuri:
| Reek54 a răspuns:

Exista o solutie la Oriflame gen lacul de unghii care intaresc unghiile cu efect de crestere.

| Pikaciuuu a răspuns:

Si eu aveam aceeasi problema. Comanda de pe internet de la produsele Mavala lacul Mavala Stop ca as nu le mai rozi si uleiul Mavaderma pentru grabirea cresterii unghilor. happy

| Mirela77 a răspuns:

Am aceeasi problema cu a ta, dupa ce cresc sunt moi si se rup foarte repede.Am crezut la fel ca lipsa de calciu si altele este motivu.Am facut tratamente, pastile su suplimente si o tona de lapte baut...si nici un rezultat. Ceea ce inseamna ca pur si simplu este o problema genetica.Acum folosesc un lac tratament de la seventeen si cresc foarte frumos.Ai grija doar sa nu lasi unghiile foarte lungi ci doar cat lungimea degetelor pentru ca sunt in continuare destul de fragile si se rup repede.Lacul doar te ajuta relativ.Bafta!

| StephyMonster a răspuns:

Nu ai calciu.Trebuie să bei lapte, să mănânci iaurturi, brânzeturi ca să obții calciu atunci ele se întăresc. Uite aici poate te va ajuta http://www.youtube.com/user/Creativenailart.Caută printre videourile ei, este un videoclip care te va ajuta să obtii unghii mari, un tutorial.Baftă!

| FailL a răspuns:

Exista intaritor de unghii la orice magazin/chiosc. foloseste in fiecare seara si lasa-le sa creasca.