| Rmonster a întrebat:

Hei TPU. Cum as putea sa fac sa-mi creasca unghiile mai repede si sa se intareasca? As vrea ceva natural, sau oricum, dar sa-mi creasca mai repede. Dau funda. :*

Răspuns Câştigător
| acinorev a răspuns:

Nu poti sa le faci sa creasca mai repede (zic eu). Lasa-le 2 saptamani netaiate si pileste-le. Vor arata foarte bine mai ales daca le tai patrat si le rotunjesti un pic colturile cu o pila de calitate. Nu pili prea mul colturile: ar putea deveni sensibile si fara intarire!

Pentru intarire si protectie, foloseste un lac special, apoi da-te cu un lac,, Nail Expert" transparent, dar care ramane pe unghii (cel de intarire, primul, ar trebui sa fie,, absorbit de unghie").

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Aportul de vitamine si saruri ajuta la cresterea unghiilor, pe care le iei din fructe, legume, lactate multe.
Ai niate sfaturi aici,
http://www.ziare.com/......ede-895240
Te pup!

| FoarteTareFrate a răspuns:

1. Ingrijeste-ti unghiile. O manichiura adecvata este esentiala pentru ca unghiile tale sa creasca mai repede. Protejeaza-le cu un strat subtire de lac transparent sau cu o oja. Sa stii ca ajuta la crestrea unghiei! Este recomandat sa alegi un lac de unghii de calitate!
2. Masajul este benefic pentru cresterea unghiilor. Un masaj de cinci minute in fiecare seara poate stimula cresterea unghiilor, prin imbunatatirea circulatiei la nivelul mainilor. Aplica o crema hidratanta si maseaza usor fiecare deget, unghia si cuticula.
3. Fereste-ti mainile de temperaturi scazute. Unghiile cresc mai repede in zonele cu clima calda. Iarna, protejeaza-ti unghiile cu manusi ca sa mentii circulatia sangelui la un nivel optim. In acest fel, unghiile vor creste mai repede.
4. Imbunatateste circulatia sangvina la nivelul unghiilor cu ajutorul unor activitati zilnice: scrisul la laptop, cantatul la pian, pictatul, gradinaritul sau orice alta activitate care iti face placere si iti solicita mainile.
5. Aplica un tratament natural pentru cresterea unghiilor. Exista o multime de ingrediente care ajuta la cresterea unghiilor de la ulei de masline si suc de lamaie si pana la ulei din seminte de in si ulei de migdale. Tamponeaza-ti unghiile cu aceste remedii saptamanal si vei vedea rezultatele!

alte chestii:
Laptele. Vitamina D din lapte iti va intari unghiile si le va accelera cresterea.
Ceva ciudat. Daca vei freca un catel de usturoi pe fiecare unghie acestea vor creste mai repede. lasa usturoiul sa actioneze cel putin jumatate de ora si apoi clateste. Ca sa scapi de miros, maseaza-ti mainile cu o felie de lamaie.

funda?happy

| Mykydytzza a răspuns:

Freaca un catel de usturoi pe fiecare unghie si lasa-l sa actioneze 20, 30 de minute. Si pentru a disparea mirosl maseaza`ti mainile cu o felie de lamaie, Si apropo ai grija sa fie curatate de cate ori se murdaresc. Sper ca te-am ajutat fundita? big grin