| Franziii a întrebat:

Ce as putea face sa mi se intareasca unghiile si sa creasca mai repede?:* Cel mai bun raspuns primeste >fundita!big grin

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu iti recomand sa iti pui unghii cu gel.Sunt cele mai bune.Nu se rup.Sunt tari si pot sa fie de mari cat vrei tu.Decat sa dai banii pe altceva care nu sti daca vor functiona mai bine strangi banii si iti pui unghii cu gel si o sa fie si de durata.Succes!

| Inela a răspuns:

Vara trecuta aveam si eu aceasta problema, atunci insa avem obiceiul de a mi le roade. acum a disparut acest obicei. sa stii ca acum nu mai am probleme cu unghiile. iti garantez ca daca ai si tu aceasta obisnuinta trebuie sa te dezici de ea. happy unghiile iti vor creste frumos si nu cred ca vei mai avea probleme cu ele. happy
daca nu, poti merge la farmacie sa vezi ce iti propune vinzatoarea.
daca nu vrei, exista o multime de tratamente foarte simple si naturale care pot fi facute acasa. happy
de exemplu, eu am folosit si tratamentul cu zeama de lamiie (care contribuie la intarirea unghiilor) :
zeama de lamiie se aplica de 2-3 ori pe zi pe unghii cu ajutorul unei pensulite. este foarte important sa folosesti doar suc de lamiie natural, si sa nu iti spele miinile 1-2 ore dupa aplicarea sucului (proaspat).
Bafta!

| Fluturee a răspuns:

Eu am de la Lady's un gel special pentru unghii care are vitamica C si calciu..este foarte bun. Costa numai 9 lei.Eu am si unghiile mele nu se rup, sunt foarte tari, si frumoase. Toata lumea imi spune ca am unghii frumoase si fetele de la mine din clasa ar vrea sa aiba unghiile mele, dar eu nu le spun cu ce ma dau pe unghii ca sa fie rezistente si mari. Te asigur eu ca e cel mai bun. Se aplica pe unghiile curate, nu cu oja.