| Anafjfj a întrebat:

Bună TPU!
Am parul foarte uscat,ars și vârfurile sunt despicate de la placă și vopsit.
Ce tratament îmi recomandați pentru parul meu?
Sa nu spuneti tratamente făcut in casa cu ulei de măsline, etc.
Ceva profesional care să-mi repare parul deteriorat.

Răspuns Câştigător
| alina2k18 a răspuns:

Foarfeca, tunde ce e ars si parul isi revine, altfel cu toate tratamentele tot nasol si deteriorat o sa fie.
Iti creste frumos si sanatos in maxim 6luni si recuperezi lungimea.
Daca ai buget mare cumpara-ti Morrocanoil, masca-sampon-ulei.
Daca bugetul e mic vezi Garnier gama cu cocos tot masca, sampon, ulei sau Elseve - Dream long, mai sunt oferte prin DM, Carrefour iei toata gama cu 50-60 leuti.
Speli parul, bagi in prosop, tii 30secunde si dupa pui masca si o tii si 30minute.
Usuca parul dupa ce il tii in prosop 10minute, treapta de jos, nu folosi aer fierbinte.
Eu doar 1minut usuc cu aer cald dupa dau rece, nu am parul deteriorat ci firul f gros si uscat, am observat ca daca usuc cu aer rece nu mai are aspectul ala nasol de par explodat laughing oricum pe lungimi e aproape uscat dupa ce il tin in prosop dupa ultima clatire.

14 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Renunta la placă si parul se va regenera.

| Anafjfj explică (pentru darrio2007):

Dar parul e foarte ars și arată rău de tot și nu știu ce sa fac

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Mie imi fac bine mastile de la l'oreal. Cea mai buna mi se pare cea cu ulei de cocos.

| Anafjfj explică (pentru Ofiintă):

Crezi ca e bun?
Plus ca nu mai este pe stoc

| Ofiintă a răspuns (pentru Anafjfj):

Nu folosesc măști hidratante, însă o să îti las un link spre un clip video, în care o tipă îsi exprimă opinia legată de masca respectivă și despre alte măști hidratante.
Le poți comanda și de pe alte site-uri.
https://youtu.be/NWSjcqUVKhA

| sierra1 a răspuns:

"Ce tratament îmi recomandați pentru parul meu? Ceva profesional "

răspuns profesional primești de la profesioniști nu online de la cizmari cu veleități de genii...

așa că fă o vizită la unul

| SilentRain a răspuns:

Foarfeca

| WhiteLife a răspuns:

Poti incerca sa urmezi metoda Curly Girl, este si un grup de suport pe Facebook. Fisierele de acolo sunt foarte folositoare pentru a invata cum sa ai grija de par happy

| SmaraldAlbastru a răspuns:

Tunde-l și așteaptă să crească iar. Sau, dacă te grăbești, dă-l cu lac.

| Anafjfj explică (pentru SmaraldAlbastru):

Nu am cum să-l tund pentru ca deja e scurt

| SmaraldAlbastru a răspuns (pentru Anafjfj):

Dacă e deja scurt nu înseamnă că nu ai cum să-l tunzi.
Nu ai cum să-l tunzi doar atunci când ești cheală.