| ann1a1457 a întrebat:

Buna TPU!
Am parul maro inchis spre negru si planuiesc sa ma decolorez, ca apoi sa ma vopsesc rosu/rosu mai inchis.
As vrea sa folosesc Oxi Kallos pentru decolorare, dar nu știu cum sa procedez, am inteles ca trebuie sa amesteci cu ceva vopsea(ce vopsea).
Daca imi poate explica cineva pas cu pas EXACT cum pot proceda si cat la suta oxidant ar trebui sa folosesc as aprecia enorm!

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Prima decolorarea fa-o intotdeauna la coafor, fiindca ai nevoie sa inveti tricurile si procedeul corect de la o coafeza, ca decolorarea aia iti poate arde parul daca este prea mult, sau ramai nedecolorata uniform daca este prea putin.
Cand ai un par negru chiar este dificil sa-l decolorezi si sa-ti iasa bine din prima.