Întrebare recomandată | Dnnx a întrebat:

vreau sa imi decolorez varfurile parului[ca antonia]cu decolorant kallos. mi-am luat oxidant 12 % si m-am dat pe o suvita dar nici un rezultat. trebuie sa il mai prepar cu ceva? daca da, cu ce? cine s-a mai decolorat cu kallos?
Cum se face parul dupa decolorare, adica ce culoare iese?
P.S:Am parul roscat mai inchis.

Răspuns Câştigător
| ellutza a răspuns:

Mi-am facut si eu suvite cu kallos si, dupa care suvitele le-am luat cu 2 degete si le-am aruncat la gunoi. Noroc ca am facut doar suvite. Inainte foloseam Blondor care era foarte bun, dar bineinteles ca a disparut de pe piata. Pai cum tu ai cumparat numai oxidantul? Ai nevoie si de pudra decoloranta care se amesteca cu oxidantul.

8 răspunsuri:
| Azazea a răspuns:

Iti trebuie praf decolorant si oxidant 9%
le amesteci, dai pe par si tii cat vrei, eu am parul negru natural si mi-a iesit blond deschis dupa 10 minute, asa ca daca ai parul saten poti lasa ala pe par cam 5 minute si iese blond deschis.

| Dnnx explică:

Pai faza e ca eu nu stiam ce trebuie sa cumpar. si cum il amestec? adica nu trebuie o anumita cantitate de oxidant si o alta de pudra? sau il amestec pe tot?

| ellutza a răspuns (pentru Dnnx):

Procentele sunt 50 /50. Pui intr-un vas de plastic sau ceramic solutia oxidanta, care era mai recomandata 9% decat 12 versi incet plicul de praf si amesteci cu o periuta de dinti apoi aplici pe zonele pe care vrei sa le decolorezi. Daca pui folie apoi sa ai mare grija, daca incepe sa se infierbante sa o dai jos si stai fara timpul scris pe ambalaj. Oricum trebuie sa verifici mereu sa tragi de un fir, 2 sa vezi daca nu si-a schimbat structura in timpul aplicarii. Daca observi ceva in neregula si anume ca parul s-a inmuiat sau se rupe speli imediat cu sampon si clatesti bine.

| Dnnx explică (pentru ellutza):

Si cum arata parul dupa decolorare?

| ellutza a răspuns (pentru Dnnx):

Blond, cum sa arate, depinde de culoarea ta naturala, depinde de cat tii in par decolorantul, in functie de asta iti ies diferite nuante de blond. Poti sa-mi dai funda

| Dnnx explică (pentru ellutza):

Funda. mersii!:*

| marinadanila a răspuns:

Incearca COLOR OFF, este un produs rusesc care decoloreaza parul fara sa il arda
http://www.youtube.com/watch?v=OonKhSJ2XnU
uite un filmulet cu o decolorare in direct, detalii: danilamarina84@yahoo.com

| Marina_Daniliuc_1984 a răspuns (pentru marinadanila):

Pentru decolorare incearca COLOR OFF este un produs rusesc ce nu arde parul, https://www.facebook.com/ColorOffDeLaEstelProfessional
il poti comanda la nr 0754921669