| MariaMaia879 a întrebat:

Buna, TPU! Am primit cadou o bratara Pandora, insa imi vine putin stramta, as vrea sa stiu daca pe parcurs se mai largeste, am cautat pe net, insa nu gasesc nimic. Daca cineva dintre voi are si stie cum functioneaza aceste bratari, ma poate ajuta si pe mine? Multumesc!

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Bratarele si inelele metalice se pot "deschide" intr-o masura oarecare (in functie de material, mai putin cele din aliaje de aluminiu sau magneziu), dar o asemenea dilatare se poate face doar cu scule /dispozitive speciale.
Incearca la cateva magazine /ateliere de bijuterie (de aur sau argint), daca te pot ajuta cei de acolo.

| Furnicuta000 a răspuns:

Da, dar ca sa se largeasca trebuie sa o porti.

| Deliqueena a răspuns:

Buna! Trebuie neaparat sa ti-o schimbi, mai ales daca este din aceea pe care poti pune tu bilete pentru ca nu se lărgește deloc, si cu cat pui mai multe bilete, cu atât devine mai stramta. Ar fi vina sa o probezi si sa o iei putin mai larga. Asta iti zic din experienta mea, dar daca nu te refereai la brățară despre care am spus eu, nu am experienta proprie, însă iti spun ca nu se lărgește. Sper ca te-am ajutat