| DdAndreea a întrebat:

Am si eu o dilema. Am 13 ani, 1.60 m si 62 kg. Vreau sa ma apuc de slabit. Incerc sa tin aceasta cura de slabire : http://www.infoslabire.ro/......eala.html. A mai incercat cineva, a functionat? La varsta si inaltimea mea cam cate kg trebuie sa mai dau jos? Care este greutatea ideala? Va rog sa ma ajutati.

Multumesc :*. Astept cat mai multe pareri :)

Răspuns Câştigător
| zizi000 a răspuns:

Pai...nici eu nu arat asa de bine, am tot 1, 60 si 52 kg, dar cred ca ar trebui sa mai slabestistraight face. Oricum. cu dieta asta te cam infometezi. doar cateva kalorii pentru o zii intreaga? te mai duci si la scoala. lesini.sad. Mananca putin si des. Ia.ti o prietena si alergati in parc in timp ce vorbiti, bea multa apa ca sa nu te deshidratezi, si incearca ceai verde(te va ajuta sa te mentii si sa elimini ce nu trebuie mai repede, dar atentie! nu depasi doza zilnica pentru ca s.ar putea sa te deranjezi la stomac). Bafta!:*

2 răspunsuri:
| bebbee a răspuns:

Eu nu am incercat nici o cura de slabire pana acum blushing, dar la 1.60m ar cam trebui sa ai in jur de 55 sau 56 de kgwinking

| waddu a răspuns:

Cel mai indicat ar fi simplu sa nu depasesti 1800 de calorii pe zi timp de 1 de zile, nici mai mult nici mai putin, pentru ca esti inca in perioada de crestere.
Pentru a-ti fi mai usor uite aici lista cu 6000 de alimente si tot aici iti poti creea meniul pe zi, mese si orele meselor :
http://www.femei-frumoase.ro/index.php/sanatatea-femeii/calorii