| AnaNuSuntPa a întrebat:

Am 1.62 si 56 de kg, si vreau sa ma apuc de slabit, nu vreau sa tin dieta sau cura de slabire pentru ca nu pot, vreau decat niste sfaturi la ce sa renunt si ce sa mananc mai mult.As vrea sa ajung la 48 de kg, si nu vreau sa imi spuneti ca, greutatea mea ideala este de 52 pentru ca stiu o prietena care are la fel si este destul de plinuta si a zis ca si ea vrea sa aiba tot 48 sau mai putin. O sa ma apuc si de sport si vreau sa imi ziceti ce exercitii sa fac pentu a slabi mai repede? nu vreau intr-o luna, vreau in cateva luni, 3, 6, sau chiar 9 daca nu pot mai repede happy Sala o sa fac din vara doar sa ma tonifiez, asa mi-am planuit eu..trebuie sa am ambitie foarte multa, ceea ce eu nu pentru ca ma mai apucasem de exercitii si am avut febra musculara 5 zile.

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Ce sa mai slabesti bre, tu ai greutate normala, ar trebui sa ai 52 de kilograme,dar ai o greutate apropiata, normala, unde sa mai slabesti?
La creier poate!
MANANCI NORMAL, CAT MAI SANATOS SI MISCARE ZILNICA!
NU TREBUIE sa mai slabesti, dar nici sa mai pui nimic in plus.
Incearca sa te mentii asa.
Te pup!

| AnaNuSuntPa explică (pentru anonim_4396):

Macar la 52 sa ajung laughing ca nu sunt asa de slaba precum par, cred ca am oasele foarte usoare si de aia laughing

| Cosmin86 a răspuns (pentru Bianca306):

Pai scrie ca nu vrea dieta laughing

Si oricum dieta aia e retardata ( ca orice dieta )

| AnaNuSuntPa explică (pentru Cosmin86):

Mdaa laughingtotusi nu o sa tin dieta dar o sa mananc sanatos fara prajeli dulciuri etc prostiile astea. :*

| Cosmin86 a răspuns (pentru AnaNuSuntPa):

Poti manca dulciuri imediat dupa antrenament. atunci nu se depun + te ajuta la refacere si sa scapi de febra mai repede

iar mancat sanatos e mult mai complicat decat "fara dulciuri, etc."

mancat sanatos poti doar dupa ce te documentezi ca lumea din articole de nutritie

| AnaNuSuntPa explică (pentru Cosmin86):

Ma refeream la mancat sanatos adica fara dulciuri, prajeli si restul..sa mananc decat salate si numai mancare facuta fara ulei

| Cosmin86 a răspuns (pentru AnaNuSuntPa):

"sa mananc decat salate", asta doar sanatos nu e.

Mancare sanatoasa = carne ( piept de pui, de curcan, muschi de vita, etc. ), peste ( oceanic ), seminte ( nu de-alea la punga ), fructe de sezon, fructe uscate, grasimi sanatoase ( unt de arahide, masline, alune crude, nuci, migadale, etc. ), fibre ( ovaz, etc. ), carbohidrati de calitate ( paine itnegrala, paste din grau dur, orez brun, etc. )