| GabrielaCriss a întrebat:

Care ar fi greutatea ideala pentru inaltimea de 1.60?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| AnotherOne02 a răspuns:

Eu la 1.60 aveam 40 de kg, dar depinde si de persoana.

| ριтιкaa1998 a răspuns:

Salut!
Pai greutatea ideala tine si de constitutia corpului, daca esti fata sau baiat etc.
In fine daca esti fata si dupa nume cred ca esti, trebuie sa ai cu 7-10kg mai putin decat inaltimea! Daca nu ai inteles e ceva in genu asta:
-1.50m=40/43kg
-1.60m=50/53kg
-1.70m=60/63kg

Sper ca ai inteles! Funfita?
Pa, pa♥

| MymyMihaela a răspuns:

50 de kg.

| Lauraep2002 a răspuns:

Nu exista o greutate ideala. Masa oricarui om depinde de constitutia corpului, de tipul de alimentatie, de conditia fizica. Asadar, nu exista greutatea ideala, insa poti manca mai sanatos si sa faci mai mult efort fizica, daca vrei sa te mentii in forma.