| dopi91 a întrebat:

am si eu o enigma, se aproprie ziua bunicei mele. Ea in general se tunde odata la cateva luni si cand se tunde se tunde foarte scurt (beieteste, cam la 1-2cm peste tot). M-am gandit sa ii cumpar o masina de tuns sa nu se mai chinuie saraca pana la frizer si inapoi, ba imi spunea ca nu are bani sa se tunda si ca o deranjeaza parul. Totusi, mi se pare putin jignitor sa cumpar la o femeie, o masina de tuns, voi ce parere aveti? I-ar place sau s-ar simti prost? E o idee buna? Mai sunt femei care se tund scurt cu masina acasa?

1 răspuns:
| Yon1470 a răspuns:

Daca se tunde doar 1, 2 cm, nu i-ar strica o masina, decat sa mearga la tuns si sa-si piarda banutii acolo.Cand se tunde o poate ajuta cineva sa-i fie mai usor si pe langa masina, tinand cont ca-i vorba de bunicuta ta, poti sa-i cumperi si un buchet mare de flori sau un ghiveci.Nu vad de ce s-ar simti prost cineva caruia ii faci un cadou.