| ღmarynaღ a întrebat:

Buna TPU am si eu o intrebare daca te speli cu un sampon special pentru parul blond, o sa ti se deschida parul (castaniu)

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu. Pentru a deschide nuanța poți folosi ceaiul concentrat de mușețel.
Pa, pa.

| veronica a răspuns:

Binenteles ca nu, samponul pentru par blond e in general pentru par vopsit blond si ajuta vopseaua sa se mentina mai mult timp sa luceasca si sa nu se deschida parul mai tare da la soare si timp.

| Carolina26 a răspuns:

Castaniul nu se deschide la culoare asa usor, nicidecum cu ceai de musetel sau sampoane pentru par blond. Iti spun pentru ca si eu am fost satena si am incercat multe. Daca vrei sa te deschizi la culoare putin, sa fii mai blonda incearca varianta de vopsele fara amoniac, sunt foarte bune.

| mateim12 a răspuns:

Nu... ti se intredeschide.

| RedheaD a răspuns:

Doar daca este facut special pentru a face parul blond, pentru a deschide cu cateva nuante culoarea parului. Daca este facut pentru par blond, nu, deoarece este conceput pentru par mai subtire si care se rupe usor, nu pentru a modifica culoarea.