| Live.Laugh.Love a întrebat:

voi ce sampon folositi? Eu as vrea unul sau mai multe care sa pastreze parul curat, catifelat si matasos chiar si o saptamana. Eu am parul destul de fragil, blond inchis [ castaniu foarte deschis ] si scurt. Funda

Răspuns Câştigător
| Emeraude a răspuns:

Pana in urma cu ceva timp foloseam Schauma si, contrar multor femei care spuneau ca le provoaca matreata si ca nu este bun, mie mi-a prins bine, aveam parul matasos, placut la atingere, stralucitor (bine, adevarul e ca pe langa sampon foloseam si unele tratamente, cum ar fi uleiul de masline, clatire cu otet si lamaie). De curand am descoperit Elseve Total Repair 5 de la L'oreal si e super, din punctul meu de vedere. Eu am un par foarte dificil de intretinut, datorita conjuncturilor folosesc des produse de styling, placa, ondulatorul, fixativul, etc si din cauza asta este uscat, lipsit de stralucire, nesanatos, iar ca sa elimin pe cat pot aceste aspecte negative aveam nevoie de mult timp acordat ingrijirii podoabei capilare, dar cu L'oreal imi merge super, rezista si mai bine la efectul termic, e puternic si stralucitor si chiar simt asta. Nu stiu, poate suna ca o reclama (jalnica), dar e parerea mea, oricum, poate ca un sampon imi este bun mie, iar tie nu, depinde de fiecare.
Am auzit de noul sampon Fructis de la Garnier pentru par vopsit, poti incerca de asemenea si Crystal Gloss de la Nivea, are cristale lichide care sunt foarte bune.Important este insa sa ai grija pe cat poti de par, sa il feresti de agentii externi (praf), sa il hidratezi/fortifici din cand in cand cu cate-o masca, un tratament naturist.
Mult succes si un par sanatos!;*

12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nimic nu-ti poate pastra parul curat o saptamana. Ritmul normal de spalare a parului este o data la 3 zile, maxim 4. La o saptamana este jegos, orice i-ai face. E ca si cum ai cere un detergent care sa pastreze hainele curate dupa ce le porti o luna zi de zi.

| missbee a răspuns:

Aw. Nu ştiu ce şampon ţi-ar păstra părul curat timp de o săptămână... Părul are proprietatea de a atrage mirosuri, praf, şi aşa mai departe, şi e indicat măcare la 3-4 zile să îl speli. Dacă mai ai şi un fir subţire cum e al meu, se îngraşă mult mai repede... Eu sunt nevoită să îl spăl o zi da, o zi nu, ca să se menţină curat. Vara îl spăl aproape zilnic.

Eu folosesc Dove. Pentru păr vopsit. Îţi recomand orice şampon din gama Dove, mi se par cele mai bune. Lasă părul mătăsos, nici nu-l usucă nici nu îl îngraşă... Acum depinde de fiecare persoană.

:*

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Am folosit multe mărci de şampon şi sincer nu am ajuns la un rezultat concret adică să spun că da că asta e bun sau aşa ceva. Depinde şi de tipul tău de păr să şti pentru că fiecare reacţionează diferit. Îţi sugerez să încerci mai multe, cumpără din alea mai mici şi foloseşte o perioadă şi vezi cum e. Începe cu Dove ( ala făcea părul moale) Pantene, vezi tu.

| apaplata_7449 a răspuns:

WAi dar e atat de scrabos sa nu te speli o saptamana pe par! e ca si cum nu te-ai spala pe mana.

| iamaprincess a răspuns:

Eu folosesc advance techniques 2 in 1 impotriva matretii de la avon:X:X e ff bun si are un miros placut:x
http://avonshop.co.uk/shop/Assets/images/prod/prod_1036100.jpg

| pau89 a răspuns:

Pantenewinking

| Xonia a răspuns:

Garnierbig grin
De folosesc de un an, si nu las schimba
Mama folodeste Clear, si ea e multumita de al ei

| cristina a răspuns:

Clear
e cel mai bun. din toate cate am incercat
lasa parul matasos curat stralucitor.

| RoooneyThePuf a răspuns:

Mie-mi place mult Garnier Fructiswinking

| Dyya_1494 a răspuns:

Sincer cele mai bune sunt cele d la Kallos. dar eu folosesc ELseve si Syos.sunt super... pup:* si... fundita

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Daca ai nevoie de un sampon extrem de eficient iti recomand Nivea Volume, iti pastreaza parul curat. O sa vzi ca e foarte bun! Cu placere!

| kitto a răspuns:

Are dreptate brigaela oricum de 2 ori pe saptamana e f bine dar iti recomand masca de par kallos cate ti-l face catifelat si matasos big grintongue