| Andreutzaa7005 a întrebat:

Am si eu o intrebare. Deci tenul si parul meu se ingrasa foarte repede, pe cap ma spal de cam 2 ori pe saptamana, dar la 1-2 zile dupa ce il spal iarasi se ingrasa. La fel si tenul mereu este lucios si mai ales ca am si cosuri ma deranjeaza. Nu vreau sa folosesc creme pentru fata sau ceva si nu am folosit niciodata, pentru ca sunt inca mica, am aproape 14 ani, dar nici nu stiu daca vor avea efect. Va rog spuneti-mi de ce se ingasa atat de repede si cum as putea trata?

2 răspunsuri:
| Lydia2806 a răspuns:

Pubertatearolling on the floor) și eu am 14 ani și mi se întâmplă aceste lucruri. Eu de pe la vreo 12 ani mă dau cu creme (îmi mai fac și măști uneori), pentru tenul gras. N ar strica sa incepi sa te dai cu creme pentru tenul tau. La par, folosește șampoane pentru par normal cu tendința de îngrășare. Poate așa nu de mai îngrașă așa des.

| Ioana_Loredana_1996 a răspuns:

Zeama de lamaie pentru ten, iar pentru par combina miere cu zeama de lamaie si putin apa lasa 20 de min apoi spala-te sau pentru par cand vezi ca se ingrasa dai cu pudra de bebelush la radacina freci putin si se rezolva costa pana in 10 lei happy