| Cesafacembinesinoi a întrebat:

Buna, TPU. Am si eu o intrebare legata deee...nu stiu, parul meu? Acum ceva timp mi-au aparut cateva fire albe, maxim 4. Acum am observat ca s-au înmulțit. Am 15 ani. Am cautat pe internet si am vazut ca trebuie sa am in considerare genetica parintilor mei. Mamei mele i-au aparut fire albe la 30 de ani, iar tatalui meu la 50. Am mai gasit si alti factori cum ar fi lipsa unor vitamine, nu stiu. Sau probleme de sanatate. Credeti ca ar trebui sa-mi fac analize? Sau nu stiu, mama mea spune sa nu-mi fac griji, dar cand vad ca imi spun toti puradeii ca am fire de par albe si cum se minunează, ma infioara.
Vreau sfaturi ceva.

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Buna.Nu are sens sa te enervezi cand niste copii iti observa firele albe de par. La un moment dat poti sa arati cum vrei, sa iti faci operatii estetice si sa te vopsesti, dar ei tot batrana te vor considera.laughing Adevarul doare, dar asta e.Te vei obisnui, nu iti fa griji.Si eu m-am impacat cu gandul.