| deeeeea1 a întrebat:

Am si eu o problema si am nevoie de sfaturile voastre de a scapa de ea. Stie cineva ( care a folosit) o masca, o crema pentru a scapa de pistrui? Odata cu expunerea la soare s-au accentuat si mai tare si as vrea sa scap de ei. Multumesc

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crema de la farmec pentru pistrui sau zeama de lamaie care irita tenul mai mult.

| BlakeLively a răspuns:

Nu exista creme pentru a scapa de pistrui, nu din cate stiu eu. Data viitoare cand stai la soare, foloseste o crema cu protectie solara mare(recomandat SPF 70).

| Pau17 a răspuns:

Daca ai pistrui nu ai cum sa mai scapi de ei. Daca vrei sa te protejeyi impotriva lor foloseste o crema cu SPF+ 30. Cu Cat crema SPF+ arew factorul mai mare cu atat te va proteja mai mult. De exemplu, SPF+15 te va proteja 2 ore, SPF+30 te va proteja 4 ore, SPF+ 50 te va proteja 6 ore. Daca vrei ca pistruii sa nu se mai vada iti recomand sa folosesti un baton corector mat.Batonul corector trebuie sa fie mai deschis cu 2 nunante ca si culoarea pieloii tale. Aplici batonul corector cu degetul inelar prin miscari de tapotare apoi iti pui fondul de ten sau bb cream.