| Vladutelu a întrebat:

Buna, TPU! Am un 1.75 m inaltime sau putin mai mult, iar pe eticheta de la blugi scrie 30/32! Marimea 30 m-ar prinde bine? Sau daca nu ce marime mi se potriveste?

8 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Pai trebuie sa măsori talia ca sa știi ce mărime sa iei la blugi, nu înălțimea.

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Marimea completa, in sistem american, este W30/L32 ceea ce inseamna ca marimea in talie (waist), mai precis circumferinta taliei este de 30 inch (1 inch=2.54 cm) deci aprox. 76.2 cm.
L reprezinta lungimea cracului in inch deci 32 inch inseamna cam 81, 2 cm ceea ce e OK in general pentru 1.75 inaltime. Deci masoara-ti circumferinta taliei si/sau niste blugi care iti vin bine ca marime.

| Vladutelu explică (pentru andreia67):

La 1.75m si 65 de kg m-ar prinde un 30? :O

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce nu probezi ca sa vezi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Măsoară cu cotul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce nu-i probezi la cabina de proba inainte de a alege?

| annempx a răspuns:

Mai intai masoara-ti talia, dupa vei stii ce marime sa-ti iei.