| whitelore00 a întrebat:

Bună TPU!
Șamponul cu keratina are vreun efect în îndreptarea parului? mi am cumpărat un șampon și balsam de la syoss pe baza de keratina sau cv de genul. Vreau sa știu dacă are vreun efect în îndreptarea parului. Eu am citit ca da și asa sper

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

De pe net aflam:

BENEFICIILE TRATAMENTULUI CU KERATINA

Parul este mai usor de manevrat si mai stralucitor
Parul are un aspect mai lucios si mai plin
Parul cret sau ondulat este mai putin electrizat si mai usor de aranjat
Parul are aspect mai drept
Parul poate fi stilizat mai usor
Parul este protejat de efectele daunatoare ale soarelui si altor factori externi
Parul este mai putin predispus deteriorarii
Timpul alocat coafatului sau stilizarii este redus considerabil

Produsele care au in componenta keratina ofera stralucire si rezistenta firului de par. Acest tip de produse sunt concepute pentru a face podoaba capilara sa arate mai sanatoasa; keratina ofera protectie UV parului, ajutand la prevenirea daunelor cauzate de o expunere incorecta la soare.

| alina2k18 a răspuns:

Nu, keratina de indreptare de face parul perfect drept, matasos si lucios e altceva.
Se face la salon si se foloseste placa in cadrul tratamentului.
Samponul si balsamul cel mult iti lasa parul mai usor de descurcat.
Am si eu keratina vegetala de pun in masca de par cateva picaturi si intr-un leave in.
Personal imi place mai mult proteina de matase.

| Teajut123SMR1 a răspuns:

Da m-a ajutat foarte mult acum nu mai platesc la frizer 50 de ron ca nu mai are ce sa tunda