| anonim_4396 a întrebat:

:) Anul asta am banchet(sunt clasa a VIII-a) si chiar nu stiu cu ce sa ma imbrac. Mentionez ca am picioarele destul de grosute. Eu as apela la o rochie mai lunga si alba. Stiu ca va parea de babe pe langa celelalte fete care presupun ca vor purta rochii scurte mult mai sus de genunchi. :) Dar rochiile acestea chiar nu sunt genul meu. Uite cam asa arata rochia pe care mi-o doresc.
http://www.simplydresses.com/......rimage.cfm
Nu tin neaparat la aceasta culoare insa modelul sa fie asemanator. :)
Poate pentru ca imi plac mai mult lucrurile simple. :) As dori cateva sfaturi cu privire la aceasta tinuta. Si daca se poate si niste accesorii si pantofi. :) Funda mareee. >:D

Răspuns Câştigător
| noktambul a răspuns:

Rochia lunga e OK! Nu iti fa probleme cu ce vor purta celelalte fete.
Tu te imbraci cu ce vrei tu sa te imbraci, nu te imbraci cu ce se imbraca si altele! Be yourself! Si o sa te simti foarte bine! Mai bine decat alte persoane care si-au pus pe ele o tinuta in trend(mai mult sau mai putin) dar in care nu se simt la locul lor. Distractie maxima iti doresc, in tzoalele in care te simti bine!

4 răspunsuri:
| noktambul a răspuns:

Revin : am omis sa iti spun ca accesoriile cele mai potrivite la o orecare tinuta sunt chiar persoana care poarta acea tinuta!

| Lulu_3803 a răspuns:

Eu zic sa optezi pentru o rochie pana la genunghi neagra.deoarece negrul slabeste. spre deosebire de albhappydar daca doresti o rochie lunga eu zic sa optezi pentru alta culoare.

| blonda_6663 a răspuns:

Pai pantofi cu toc cat de mare poti ca sa iti subtieze picioarele (chiar daca nu se vad) si sa te faca mai slaba iar rochia sa fie mai evazata parerea mea. mi se pare ca aiales un model de rochie foarte bun.
dar daca totusi picioarele tale sunt mai subtiri de la genunchi in jos poate n-ar fi rau sa iti iei o rochie mai scurta.

| Ioanantonia a răspuns:

Neeeh mai bine iti iei jeansi in pana (strech) si un maieu negru ccu bretele si cateva paiete ...asa am facut si eu la banchet.nu stiam unde se tine asa ca mi-am luat si eu ceva pe mine si ma trezesc ca se tine intr-un club si toate fetele erau in rochie,,,:d(ca, dar eram clasa a IV-a)