| Trandafir_Liliana_1996 a întrebat:

as avea o intrebare foarte stupida dar sper sa primesc un raspuns...
Eu am pistrui pe cam 30% din suprafata corpului inclusiv pe fata, din acest motiv fac misto si rad cam toti de mine. As vrea sa stiu cum as putea sa scap de pistrui...cu machiaj nu am cum pentru ca as arata si mai ridicol daca aplica fond de ten peste

Răspuns Apreciat de Editori
| Anuket a răspuns:

Eu am observat la câteva fete că pistruii li s-au acoperit foarte bine cu fond de ten și anticearcăn fără a încărca tenul.
Eu cred că e doar o perioadă, persoanele mature nu au de ce să râdă. Eu am 19 ani și chiar azi am inspectat o fată care avea pistrui pe tot corpul și până la urmă mi s-a părut încântătoare(a fost veselă). Așa că ceea ce contează mai mult e să te simți tu bine. Ai grijă de pielea ta, hidrateaz-o, pune-te în valoare și caută toate motivele pentru care aceasta este frumoasă. Dacă suntem îngrijiți, aranjați atunci NU ne modelează nimeni un aspect care până la urmă nici nu ne reprezintă.

1 răspuns:
| Andreeush a răspuns:

Nu ești singura de pe planetă care are pistrui, ar trebui să nu îți mai pese de parerile celor din jur.