| roxikiss a întrebat:

as dori sa imi cumpar prafuri acrilice pentru manichiura, puteti sa imi spuneti ce folositi voi si care sunt mai de calitate? multumesc

3 răspunsuri:
| SweetCristina a răspuns:

Nu iti cumpara! Sunt otrava pentru unghii.1)Iti recomand sa iti cumperi o lamaia sau sare de lamaie, iti tai o felie de lamaie storci zama intr-un bol(trebuie sa fi fara lac stergetiile cu acetona daca ai lac pe unghii)poti sa iti iei o pensula mai veche de la un lac il stergi binr cu acetona si te speli foarte bine pe manuri cu sapun iti stergi mainile foarte bine bagi pensula in bol apoi il aplici pe unghii ca lacul si doua ore nu te speli sau te stergi pe maini iar odata pe saptamana iti dai cu ulei de masline cald pe unghii.2)Iar cu sarea de lamaie o pui tot intr-u bol pui apa si te spel pe maini cu sare de lamaie timp de cateva minute, sarea de lamaie curata si mizeria la ele.

| roxikiss explică (pentru SweetCristina):

Multumesc pentru sfat

| SweetCristina a răspuns (pentru roxikiss):

Cu placere!love struck:*