| AlexZoom96 a întrebat:

Salutare TPU!

As dori cateva sfaturi, ce pot sa-i cumpar iubitei mele pentru manichiura/pedichiura, are diploma pentru asa ceva si as dori sa stiu de unde ii pot cumpara unelte pentru acest domeniu? Nu doresc sa stie ca i le iau, de aia ma adresez aici, as dori ceva de calitate va rog, nu ma pricep in asa ceva, multumesc.

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

"Sculele fac jumatate din meserias" - spune proverbul.
O scula trebuie "sa-ti stea de mana", cand lucrezi cu ea, de aceea nu prea este indicat sa cumperi scule pentru un meserias.

Sfatul meu:
Cauta un magazin care comercializeaza asemenea truse si mergeti impreuna "la shoping", pentru a afla ce-i place.
Evident, daca vrei sa-i faci surpriza, nu trebuie sa cumperi trusa pe loc, o poti cumpara cu alta ocazie, cand ea nu este prezenta.
Astfel poti sa-i faci un cadou surpriza, placuta si folositoare.