| Missin`you` a întrebat:

as dori sa stiu cat ceai verde antiadipos trebuie sa beau pentru a slabi. trebuie sa fie fierbinte sau acceptabil? cu sau fara zahar? a incercat cineva? a dat rezultate? si mai ales cand trebuie sa-l beau. multumec pentru rasp` big grin cele care vor veni big grin dau funditahappy

1 răspuns:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Şi după ce nu ai să mai bei ce vei face? Ceaiul elimină din organism săruri, vitamine, etc. prin accelerarea tranzitului intestinal!
Ceaiul se bea neîndulcit, cald după fiecare masă.
Pentru un corp sănătos practică un sport şi o alimentaţie săracă în grăsimi, făinoase, mezeluri, conserve, dulciuri, alcool, etc.
Dacă aplici mereu metode de slăbire şi ulterior revii la vechile obiceiuri vei avea efectul eu-eu (slăbeşti şi apoi te îngraşi). Câteva şocuri de genul ăsta şi nu vei mai reuşi să mai controlezi greutatea corporală.
În concluzie trebuie să înveţi să mănânci! Asta este cea mai mare problemă.
Pa, pa.