| Vanesa_9948 a întrebat:

As dori si eu niste diete de slabit eficiente si simple va rog mult ajutati-ma daca puteti... Pentru cel mai bun raspuns Funda si Vot... merci

3 răspunsuri:
| Annä_Anné_1997 a răspuns:

E simplu, Din pacate, dietele rapide au cea mai mare cautare. Tot din pacate, pe internet, o adolescenta va gasi mai repede o dieta drastica si care promite o slabire rapida decat indici/sfaturi despre cum sa traiesti si slabesti sanatos si sa nu apelezi la astfel de regimuri de infometare.

Kilogramele in plus sunt in primul rand o problema de sanatate. Si, ca in orice problema de sanatate conteaza foarte mult ca "tratamentul aplicat" sa fie indreptat spre rezolvarea problemei si nu spre agravarea ei.

Dietele rapide nu sunt un "tratament" adecvat si recomandat.

Intr-o dieta, micul dejun este o masa importanta, acesta fiind primul aspect negativ al dietei "miraculoase" de mai jos.

Aportul caloric zilnic nu atinge pragul de 1000 calorii, din acest motiv dieta pooate fi incadrata cu succes la capitolul "infometare".

Aceasta dieta nu poate fi urmata de nici o categorie de varsta.

Aceasta cura drastica poate avea o serie de efecte negative asupra sanatatii tale. Ai grija sa iei deciziile corecte!

Asa-zisele "diete rapide" sunt cure de slabire drastice care lasa "amprente" ingrozitoare asupra organismului nostru.

Una dintre aceste diete este si cea de mai jos, supranumita Dieta Balerina.

Nu te lasa pacalita de rezultatele spectaculoase pe care le promite acest regim de infometare, odata cu pierderea in kilograme vei pierde si o mare parte din sanatatea ta.

Alege sa slabesti si sa traiesti sanatos!

Pro

Nu exista nici un aspect pro aceasta dieta.

Dieta " Balerina":

Ora 8:00 – 1 cafea
Ora 10:00 – 2 oua fierte
Ora 12:00 – 1 pahar suc de rosii
Ora 14:00 – 100 g sunca sau 1 felie paine prajita
Ora 16:00 – 1 mar
Ora 18:00 – 100 g branza slaba
Se slabeste 1 kg/zi.

| elena1919 a răspuns:

Sal`tare,cati ani ai? si eu vreau sa slabesc,dar nu pun pret pe o "dieta"ci pe abtinerea de la alimentele nesanatoase si pe sport, insa nu am cu cine sa fac, ai auzit de Insanity program? astept raspuns

| Vanesa_9948 explică:

Nu nu am auzit