| dianuspetronela a întrebat:

Buna TPU...as dori si eu niste pareri in legatura cu un fond de ten ..nu am folosit niciodata si acum pentru ca am banchet as dori sa incerc sa-mi acopere micile imperfectiuni.Eu am tenul normal, deschis la culoare si nu am aproape deloc probleme cu el (doar puncte negre pe nas ).As dori ceva care sa-mi acopere aceste puncte negre si sa-mi lase tenul cat mai natural si luminos dar nici sa nu fie la un pret ridicat (max 40 lei).Ce imi recomandati? Fond de ten sau BB Cream?

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Recomand revlon colourstay pentru ten normal, pe net il gasesti si la 30 de lei, depinde de nuanta, e foarte bun, are un finish foarte natural si in acelasi timp acopera foarte bine.

| Violleta2022 a răspuns:

La 14 ani, nu te sfatuiesc sa pui nici un fond de ten pe fata, ca esti mult prea micuta pentru a te comporta ca o femeie matura.
Fata ta este atatd e fina si de frumoasa, ca nu ai nevoie de cosmetice!
Lasa fondul de ten femeilor trecute de 30 de ani si focuseaza-te pe o rochita draguta, o coafura frumoasa si tinereasca.

| Catrice a răspuns:

Ai putea folosi pudra.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi sa fă-ți o programare la machiaj, știe cea de acolo cu ce sa te facă =)

| dragodana a răspuns:

Salut!
Nu recomand BB cream-ul.E o crema nuantatoare.Fondul de ten e mult mai puternic.
De ce nu mergi la salon sa iti scoate punctele negre?
Fonduri de ten in buget si bune:-Wet'n'wild photofocus
-Oriflame Giordani Gold master creation sau silk
-Oriflame the one illuskin aquaboost
-Rimmel match perfection
-Revlon colostay.

| bbnnmm a răspuns:

Îți sugerez fondul de ten de la Revlon: https://depozituldecosmetice.ro/......-30ml.html ( 30 lei - pe https://depozituldecosmetice.ro/ ). Fondul de ten Revlon Colorstay are două variante: pentru ten normal/uscat și pentru ten gras/combinat. E un fond de ten foarte bun (la un preț modest) și îți va oferi un aspect natural, nu vei avea tenul încărcat. Îl folosesc și eu și ți-l recomand! Iar cei de pe depozituldecosmetice.ro fac livrări destul de repede, în decurs de 2-3 zile (cel puțin la mine niciodată nu a durat mai mult de 3 zile).