| AlexandraaGeo25 a întrebat:

Am nevoie de pareri in legatura cu alegerea celui mai bun fond ten. As vrea un fond de ten care sa acopere bine si sa lase un aspect natural. Astept propuneri. Multumesc.

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| SandicaGabriela a răspuns:

Buna,

Indiferent de firma de cosmetice pe care o alegi, incearca fondul de ten pe parte inferioara a bratului, daca acesta se uniformieaza perfect, ai gasit nuanta. Pntru a reduce aspectul de ten incarcat, incearca sa eviti pudra in exces.
Un exemplu simplu: Fond de ten calmant in nuanta nude + pudra de finisare magix HD, rezultatul este unul natural si matifiant.
P.S. de regula fondurile de ten care acopera foarte bine iti incarca la fel de mult tenul.

| IrinaStoica a răspuns:

Buna. Eu folosesc de aproximativ un an fondul de ten Ingrid Ideal Face si Ingrid Mineral Silk & Lift. Din cate am inteles, se folosesc mai mult in saloanele cosmetice. Se gasesc cam greu in magazine, eu le comand online de fiecare data de aici, daca te ajuta. http://www.miss-lady.ro/catalog/fond-de-ten-513365.