| doinitza94 a întrebat:

As vrea sa aflu care alimente sporesc secretia de melanina din organism si cum te poti bronza frumos,fara a te arde sau a te coji.
Mentionez ca culoarea tenului meu este de mijloc,adica nici extrem de alba,dar nici bronzata,dar cind ma bronzez, ma ard doar in zona pieptului.

Răspuns Câştigător
| XPissyeX a răspuns:

Off...Pai incearca o lotiune auti bronzanta o sa iti recomand chiar una folosita de mine http://www.envy.ro/......250-ml-453 de fapt scuza-ma este un lapte de corp ceva de genul foarte bun, dar daca vrei sa eviti petele fa-ti un peeling[pot sa iti cumperi sau natural cu sare mare sau malai]. Este foarte bun si da rezultate in timp foarte scurt.

11 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| DexterMorgan a răspuns:

Lotiune buna de plaja ...am observat ca unele sunt pentru bronzare rapida, unele pentru bronzare mai lenta.

| doinitza94 explică (pentru DexterMorgan):

Vre-un exemplu de lotiune pentru bronzare rapida stii?
Multumesc!

| DexterMorgan a răspuns (pentru doinitza94):

Pai citeste si tu pe tub acolo unde cumperi..ca iti arata puterea de bronzare.Cum e si la geluri de exemplu : putere fixare 3/5.

| XPissyeX a răspuns:

Pai...Buna.Am citit pe net ca morcovi chiar ajuta la bronz=>deci consuma morcovi dar nu in exces pentru ca o sa devi portocalie nu glumesc.Iti urez bafta!:* P.S:De astazi incerc si eu faza cu morcovi:D. Uite aici : http://www.onemagazine.ro/......ma-bronzez

| doinitza94 explică (pentru XPissyeX):

Offf,stiu ca morcovii fac minuni si in domeniul bronzului si sunt buni si pentru vedere, dar am o mare, mare problema, am alergie de la morcovi, nu ii pot consuma sad

| doinitza94 explică (pentru XPissyeX):

Multumesc mult :*

| XPissyeX a răspuns (pentru doinitza94):

Ma bucur sa te ajut:*

| XPissyeX a răspuns (pentru doinitza94):

Off...Pai incearca o lotiune auti bronzanta o sa iti recomand chiar una folosita de mine http://www.envy.ro/......250-ml-453 de fapt scuza-ma este un lapte de corp ceva de genul foarte bun, dar daca vrei sa eviti petele fa-ti un peeling[pot sa iti cumperi sau natural cu sare mare sau malai]. Este foarte bun si da rezultate in timp foarte scurt.