| aLinuTzBTT a întrebat:

As vrea sa aflu si eu cum sa fiu cat mai elegant? Aici ma refer cum sa ma comport / cum sa ma imbrac / cum sa fie caracterul/ cum sa par tot mai mult atragator. Cum sa imi fac mersul. P.s nu vreau sa fiu ca alti smecheri sa ma dau in spectacol etc!

Răspuns Câştigător
| CrissNico a răspuns:

Unei fete ii place ca un baiat sa fie cat mai natural si cat mai " de gasca" ( mie asa imi plachappy ).
" Elegant" a putea sa iti schimbi garderoba dar nu pot sa iti dau sfaturi despre asa ceva ca nu stiu cum arati si cam ce ti s-ar potrivi, dar pentru asta poti sa ceri sfatul prietenilor tai happy
"Comportamet" hmmm aici e un pic mai complicat, daca ai obiceiul sa injuri prea mult incearca sa nu o mai faci, oamenilor din jur ar putea sa le displaca asta.
"Caracterul", dupa parerea mea nu prea ai cum sa schimb un caracter deja format dar poti sa incerci sa fi ma prietenos, zambaret happy
"Atragator", eu personal mor dupa baietii pe care ii vad cu un animalut laughing ( cum ar fi un caine, o pisica etc.) si daca ii vad si zambind e si mai binehappy
"Mersul", urasc mersul acela de cocalar leganat laughing Incearca sa mergi cat mai natural fara sa te gandesti :"o vai dar cum o sa fac urmatorul pas" lasa totul sa vina de la sine si vei fi mult mai apreciat happy
Sper ca te-am ajutat, bafta happy

2 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Haina nu il face pe om, doar il scoate in lume. citeste legea bunelor moravuri, elegant = sacou, camasa. caracterul? il inveti cu timpul. cum sa PARI? ori esti real, ori nu mai esti elegant. nu disimula realitatea. daca nu esti atragator fizic, poti fi psihic. atragator nu se rezuma la infatisarea fizica, cat tine de comportamentul tau in societate. fii domn, nu coada de matura. cartea sus mentionata te va ajuta

| capricc a răspuns:

Ceea ce vrei tu tine de dezvoltarea persoanala. intr-adevar poti schimba totul, de la voce la mers. le poti perfectiona. iti recomand sa-l citesti pe pera novacovici si intreaga lui echipa cu care colaboreaza. ai ce invata de la aceasta persoana. cauta pe google