| GoBackInFuture a întrebat:

Am o problema ciudata, va rog cat mai multe raspunsuri, caci sunt confuz. Deci, tatal meu zice ca la liceu am sa gasesc numai colegii imbracati elegant (prin elegant se refera la purtat o camasa, pantaloni din aceia de stofa si pantofi sport) dar eu nu cred asa ceva! Adica nu am vazut pe nimeni pe strada sa poarta asa ceva (ma refer la adolescenti) si el vrea sa ma imbrac cum zice el, dar eu i-am zis ca vreau sa ma duc cum vreau eu, nu cum vrea el (eu as merge normal in niste blugi cu un tricou si adidasi). Si acum vrea ca maine la deschidere sa ma imbrac cum zice el, dar eu nu vreau deloc x_x. Voi cui dati dreptate? Mie sau lui? La liceu chiar sunt imbracati mai eleganti? Multumesc anticipat happy

Răspuns Câştigător
| anytzza97 a răspuns:

Sa inteleg ca nu aveti uniforma...Este frumos sa vi imbracat mai elegant(conteaza prima impresie in fata profesorilor), dar nu exagerat.(nici eu nu prea vreau sa ma imbrac cum spun ai mei) Daca nu ajungeti la un consens, fa o combinatie intre cele doua stiluri. Poti incerca sa pastrezi camasa, ramai cu blugii si cu pantofii sport. Bafta!

5 răspunsuri:
| Aly07 a răspuns:

Doar daca este uniforma obligatorie sau doar daca ii place cuiva sa se imbrace asa in rest nu cred ca va fi cineva imbracat asa. Acum depinde de influenta parintilor. Spune-i tatalui tau ca e prima zi de liceu si vrei sa te simti in largul tau.Bafta happy

| CopilașTembel a răspuns:

Buna happy, ti-as recomanda sa-ti iei o camasa alba, niste blugi si niste pantofi gen Oxford(in niciun caz ciocate cum poarta cocalari) s-au niste bascheti cat mai simpli.

| Loora a răspuns:

Oricine arata bine imbracat eleganthappy! Depinde de fiecare scoala in parte, unele au uniforme altele nu. Daca liceul la care mergi are uniforma, eu zic sa nu refuziwinking! Este mai bine decat la teologic, unde imbracamintea este alb-negru pentru toate anotimpurilelaughing!

| claustrofob a răspuns:

Pai cred ca ar fi mai bine sa te imbraci cat de cat mai frumos. Nu iti lua chiar pantaloni de stofa, nu mergi la nunta totusi, dar iti poti lua o camasa nu foarte eleganta cu o pereche de blugi si in picioare pantofi sau ceva dar la fel sa nu fie atat de eleganti!happy

| mih2el2 a răspuns:

Da....stii de ce? ..deoarece toti incearca sa impresioneze ..eu ti-as recomanda ca in prima zi de scoala sa nu te duci in tricou...pentru ca s-ar putea sa nu faci o impresie buna..si stii cum e.prima impresie conteaza