| AlexAL275 a întrebat:

Aș vrea să-mi iau o geacă potrivită cam pentru orice anotimp. Din ce material ar fi recomandat să fie?

6 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Exista asa ceva? nu de alta dar daca iarna ar fi -22 grade C, si in toamna +18 grade C, cum ar face aceasta geaca de care zici?
Geaca all season!

| AlexAL275 explică (pentru Simpatic):

Da rolling on the floor Mă refeream să o port indiferent de vreme, nici groasă, nici subțire

| Simpatic a răspuns (pentru AlexAL275):

Eu ii zic geaca de toamna laughing

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Geaca poate fi de fâș impermeabilă sa nu intre apă in ea cand afara plouă adica bună de sezon ploios primăvară toamnă, sau geacă groasă îmblănită de iarnă. Deci oricum ar fi nu poti cumpăra o geaca pe care sa o porti in orice sezon, deoarece vara cand plouă este foarte cald ai nevoie de o geacă subtire si totusi impermeabilă, iarna ai nevoie de geacă groasă cand ninge, nu te poti duce cu aia de vară.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Ceva respirabil, sintetica. Vezi la Decathlon, de exemplu.

| Furnicuta000 a răspuns:

Poti sa iti iei geaca din aia de vant, asa se numeste si chiar te protejeaza, eu am si mai subtiri si mai groase si sunt foarte bune si iarna si primavara/toamna. Am si din alea parca dar nu sunt la fel de bune.