| ColourDreams a întrebat:

Buna TPU :*. as vrea sa va cer ajutorul, la o problema des intalnita, pentru varsta si inaltimea mea nu sunt grasa (48 kg) dar as vrea sa scap de burtica, a devenit vizibila si enervanta, tin sa precizez ca nu am voie sa fac efort fizic din cauza unor probleme medicale, ce as putea sa fac sa scap de ea, sa pot avea un abdomen plat pana la vara? ceva. nu foarte costisitor, va multumesc. dau funda. :*

5 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Incearca sa faci niste cardio (in general sportul e recomandat pentru majoritatea problemelor de sanatate, vorbeste cu medicul tau despre asta) cardio adica alergari, mers cu bita, rolele, sau chiar inot. Renunta la chestiile care baloneaza de exemplu fasole, mazare, sucuri carbogazoase si incearca sa reduci consumul de sare pentru ca acesta retina apa in organism.

| raluk27 a răspuns:

Pai nu prea ai cum fara efort fizic. Ok, sa zicem ca mananci mai putin si mai sanatos, insa fara miscare pielea nu are aspectul acela ferm si tonifiat. Incearca macar niste miscari usoare, mers pe banda, pedalat pe o bicicleta stationara, cateva abdomene, macar 10-20 pe zi. Ideea este sa ie misti, intr-un fel sau altul, nu neaparat sa curga apele de pe tine.

| Prince_Amir_1995 a răspuns:

Deci daca spui ca ai probleme medicale si nu poti face efort, poti face o micuta dieta ca pana la vara sa poti purta bluzita sa se vada buricu poti tine o dieta cu Legume si Fructe am m-ai ajutat o persoana cu aceeasi problema si in 3 luni deja nu o mai recunosteai (era putin grasuta) are abdomen plat :) Intra aici http://www.acasatv.ro/......-mult.html Succes.

| Andrei63673 a răspuns:

Buna.Iti recomand un ceai de slabit din magazine e 250 de lei si slabestii din 54 de kg am ajuns la 39 de kg daca nu dai funda te omor.Bafta

| lahme a răspuns:

E cam greu fara efort fizic. poate ar trebui sa incerci macar putin. cateva abdomene de exemplu.
am o prietena care foloasea o metoda mai ciudata, dar nu-mi amintesc exact. parca se infasura in folie(doar in zona burtii) si dormea asa. prin transpiratie se ducea grasimea. dar tot burta mare si urata avea ( dar nu stiu cum era inainte de ase apuca de acest "tatament").