| Frankie_4246 a întrebat:

kiss As vrea si eu cateva status de prietenie, dusmani, respect, invidie, rautate, sperante, dragoste, despartiri ...Plss fara link-uri! Dau fundusa la cele mai multe si cele mai frumoase status! kiss:X

Răspuns Câştigător
| inna1995 a răspuns:

Am incredere doar in unul cand mi`e greu, si acela sunt doar eu"
"Fii atent la persoana iubita pentru ca intr-o zi vei putea pierde un diamant cautand pietricele"
"Zambetul celui care sufera e mai trist decat lacrimile celui care plange"
"Pentru cine m-a acuzat c-as fi uitat de unde am plecat, ma faci sa rad, niciodata n-ai stiut de unde am inceput"
"Acum tot ce va pot spune este ca am ridicat fruntea mult mai sus decat toti aceia care mi-au facut rau si stau bine!"
"Toti aud ce spui Prietenii asculta ce spui Dar cei mai buni prieteni asculta si ce NU spui!"
"Am gresit din nou am oferit dragoste unde trebuia sa ofer indiferentza Am Intrebari De Pus Raspunsuri De Dat Ganduri De Ascuns OAMENI DE UITAT!"
Daca pentru un moment ai crezut ca o vei distruge, uite-o dupa putin timp: zambeste si e dulce!"
"Inchid usa,sting lumina,trag oblonul si incui magazinul meu de vise nu mai vinde nimanui!"
"Chiar daca nu imi convine ceva arat un zambet de parca nu s-ar fi intamplat nimic."
"Cei care ma critica si ma invidiaza.vor doar sa ma schimbe pentru ca vad in mine ceea ce ei nu vor fi niciodata!"
"Vei cauta privirea mea,in fiecare "ea" din viata ta! Nu-mi spune ca ma iubesti decat daca cu adevarat ma iubesti,pentru ca s-ar putea sa fac o nebunie si chiar sa cred asta."
"Sa tii la cineva este usor dar sa faci pe cineva sa tina la tine este greu!"
"Exista doua tipuri de oameni in lumea asta:eu si restul!"
"Un cerc de prieteni nu se face cu compasul!"
"Am invatat ca dureaza ani sa castigi incredere si ca doar in cateva secunde poti sa o pierzi!"
"Alergam dupa fericire pana departe, fie pe mare, fie pe uscat; dar fericirea e aici, aproape."
"Secretul fericirii nu este sa faci ceea ce iti place, ci sa-ti placa ceea ce trebuie sa faci."
"Fericirea e ceva ce nu se atinge niciodata dar pentru cautarea ei merita sa alergi toata viata."Nu merita sa plangi pentru nimeni ! Iar cel care merita, nu te va face sa plangi"
"Obisnuiam sa cred ca am raspunsuri la toate intrebarile Dar acum stiu ca viata nu e intotdeauna cum vreau eu"
"Realitatea-i mult prea dura atunci cand dai de greu visele se spulbera chiar daca iti e bine nu mai zambi mereu"
"Nu ma las condusa,nu am dc sa admit,am o sansa'n viata si'am invatat sa profit"
"Suficient de matura sa stiu ce imi doresc,dar suficient de copila sa ma prefac ca nu'mi dau seama"
Imi iubesc prietenii,dar dusmanii ii ador,pentru ca invidia lor ma face sa fiu mereu,cu o treapta deasupra lor"
"Poate am aere'n cap asta e doar problema mea nu poti sa ma suporti asta e doar problema ta nu ma cunosti nu mai comenta ai grija de viata ta nu de a mea"
"Incerc sa-mi ascund calvarul numit depresie si zambesc fals doar pentru buna impresie "
"Nu mai sunt fetitza pe care o stiai u mai de mult Poate nici n-ai observat De la un timp am mai crescut"
"Viseaza la ceea ce vrei sa visezi,du-te acolo unde vrei sa mergi,fii ceea ce vrei sa fii,ai doar o viata pentru a face ceea ce vrei sa-ti propui"
"Ne leaga de prea mult timp prea multe n'ai cum sa le stergi dar incepi sa uiti tot ce'a fost mai frumos si gresesti"
"Ce le tot pasa pe cine iubesc,cu cine vorbesc,de ce imi spun cum sa traiesc? E treaba MEA cum ma imbrac si doar a MEA cand ma dezbrac...cu cine,cum,unde si cat!"
De ce oare vb tu despre mine?de ce oare ma pui la un loc cu tine?in fata mea nu ai cuvant nu ma cunosti deloc,habar nu ai cine sunt"
"A avea prietenii e ceva frumos dar intodeauna ce-i mult strica!"
De atunci a trecut o saptamana si acum daca suna,am sa-l las cu telefonu-n mana in fine, bine poate-mi vine mintea la cap,mai vorbim.ca daca suna,suna ocupat. "
"Cel mai frumos cadou ce-l poti darui cuiva este PRIETENIA iar cea mai crunta razbunare este UITAREA!"
"Zambesc cand se vad plang cand se cearta si indiferent de fapta ei se'mpaca si se iarta"
"Uneori platim mult mai mult pentru lucrurile pe care le primim gratis"
".am invatat ca uneori suntem nevoiti sa facem ceea ce trebuie si nu ceea ce vrem, chiar daca deseori ti'e "dor si doare"..."
"...copiii gasesc de toate in nimic...adultii nimic in toate."
Viseaza ca si cand ai trai pentru totdeauna, traieste ca si cand ai muri azi..."
"Cel care te iubeşte atunci când toţi te dispreţuiesc iţi este prieten adevărat !"
"Nu rupe firul unei prietenii,caci chiar daca il legi,nodul tot ramane!"
"Ocaziile nu sunt pierdute ,altcineva le va lua pe cele pe care tu le-ai omis."
"Cea mai stranie forma de a indeparta pe cineva este a sta langa el si a sti ca nu-l vei putea avea niciodata"
" Te uiti ca Fraierul in trecut.Abia acum Iti dai Seama ce`ai Pierdut.Cand ma Vezi ca Zambesc frumos.Iti dai Seama ca esti cel mai mare Prost !"
"Razbunarea nu-mi aduce satisfactii.insa indiferenta mea ti-o daruiesc cu multa dragoste De ce sa plang atunci cand pot sa rad?"
"Exteriorul nu conteaza la fel de mult ca interiorul, asa ca, pentru a deveni o tipa cu atitudine, e important sa iti placa ce vezi atunci cand te uiti in oglinda!?"
"De ce sa plang? Suflete si zambete pot si eu sa frang!"
"Va veni o data vremea cand in urma vei privi. Ai vrea sa reinvie toate bucurii si nebunii. Dar trecutul se ascunde, nu mai vine niciodata numai amintirea spune ca. "Asa a fost o data!"
"Zambeste celor care te urasc…Sa simta ura ta.Zambeste celor care te iubesc…Sa simta dragostea ta…Iar daca cei pe care ii iubesti…Te ignora…Zambeste sa simta indiferenta ta…"
"Lasa’ma cu textele ca iti pasa sau conteaza.lasa’ma cu lumea care nu ma agreaza…aproape tot ce mi’am dorit am obtinut si daca nu a fost asa.a fost pentru. ca n’am vrut!"
"Minti ieftin si prost,iti stiu replicile pe de rost. Ce urmeaza sa spui iti zic eu dinainte. Mereu ai incercat sa ma faci din cuvinte. Am fost si voi ramane mereu aceasi fata cuminte cu ganduri rele in minte…"
Mi-ai murdarit zambetul dar prietenii l-au facut mai stralucitor ca inainte ."
"Am învăţat că poţi continua încă mult timp după ce ai spus că nu mai poţi."
"Am învăţat că indiferent cât de mult suferi, lumea nu se va opri în loc pentru durerea ta."
"Am învăţat că oamenii la care ţii cel mai mult îţi sunt luaţi prea repede…"
" credeam ca ma iubesti , credeam ca te iubeam un joc atat de simplu, dar azi nu te mai am, de-ar fi sa pasim in trecut, ce ar mai fi acum , ar fi un alt inceput sau s-ar alege scrum..."
Stii,toate noptile tarzii. S-au stins cand tu mi-ai spus. Ca stai cu mine orice ar fi...
O sa am mereu acel Ceva pe care ti`l doresti tu.si nu`l mai are ALTCINEVA.
Imi place cum ma privesti, imi place cum imi zambesti, imi place la nebunie cand bati apropouri ca ma iubesti
Sunt tot mai rezervata in cuvinte! azi nimic nu mai e ca inainte.Detalii nu ma obosec sa tin minte.Am invatat ca e bine sa nu crezi in cuvinte.
Vorbim la telefon si iti spun ca imi este bine` Te mint !bine imi e doar langa tine
Priveste'o dar stai departe , acum nu te mai vrea !E mult prea tarziu pentru regrete ,tot ce'si doreste e sa poata sa ierte
Acum preferi sa plangi,decat sa-ti ceri iertare.Desi tot ce te-a durut.acum te doare si mai tare

Am un caracter puternic… imi place sa fiu EU… sa nu arat tristetea din sufletul meu! Spui ca adori si ca iubesti, dar nu stii sa pretuiesti.
E prea tarziu acum, prea tarziu pentru regrete Din tot ce-a fost frumos au ramas acele momente.
Ochii care te priveau candva cu atata dragoste, acum plang si se uita in alta parte
Plang de durere … sunt singura si trista si te vreau inapoi … intoarce-te si fa-ma din nou sa zambesc …
Maine vei regreta ca azi mi-ai spus adio si ma vei cauta, crezand ca eu inca te astept. .vei cauta disperat sa-mi gasesti iubirea , insa doar cand ma vei gasi vei realiza ca ai cautat ceva ce a murit demult… vei plange atunci cum am plans si eu , dar va fi prea tarziu.
O simpla comparatie intre prietenii adevarati si prietenii falsi

Prietenii adevarati te critica sa nu cumva sa ti-o iei in cap , prietenii falsi te lauda ca sa te faci de rahat…

Prietenii adevarati sunt langa tine la bine si la greu , nu te lasa cand ai probleme , prietenii falsi sunt cu tine la bine, la greu dispar cand ai probleme , se fac ca nu te cunosc.

Prietenul adevarat iti spune nu mai bea , prietenul fals iti da sa bei pana cazi in cap…

Prietenul adevarat nu profita de tine , prietenul fals si-ar da in cap ca sa ii dai si lui ceva…

Prietenii adevarati mi-au spus pe fata ce au avut de zis , prietenii falsi pe la spate m-au barfit.
Prietenii falsi sunt exact ca buruienile,ii intalnesti la tot pasul Asa se intampla mereu, Si nu mai inteleg deloc De ce sufera cel ce iubeste Si cel iubit isi bate joc.
Mi-am ingropat vise, sperante,
Intr-o falsa prietenie.

Am constatat
Pretenul` cel mai apropiat
Plin de invidie m`a tradat

Prietenii rămân prieteni. Cei care nu rămân... înseamnă că n-au fost!

Un prieten de interes este mai primejdios decat un vrajmas.

Fereste-te deopotriva de prietenia dusmanului si de dusmania prietenului.

Prietenia indoieste bucuriile si injumatateste necazurile.

Ma pot increde mai mult in dusmani cinstiti decat in prieteni falsi
Telefonul il strang Cu obsesie in mana Nu stiu cum sa fac sa te sun Dar simt ca totul e degeaba Este fara rost Si stiu ca ziua asta Imi va merge prost
Nu ma joc cu doar umpic,eu vreau totul sau nimic.
orice femeie are langa ea barbatul care si-l doreste,dar numai o femeie inteligenta are langa ea barbatul pe care altele si-l doresc
Lumea asta te distruge,Te induce in eroare,Fura tot si apoi fuge,Te raneste si te doare!

La poarte sufletului meu nu mai incearca numeni sa mai bata, caci cheia ai luat-o si usa-i incuiata!
Si ce usor e sa zambesti cand ai incredere in ceea ce esti!
• Ca nimeni nu stie mai bine ca tine ce simti • Il iubesti doar pentru tine nu pentru parinti •"
De-ai privi adânc în ochii mei • Ai vedea ce-nsemni pentru mine • As renunta la toate pentru noi • Nu pentru iubire •

• Uneori amintirile trebuiesc pastrate • Insa cei mai multi se feresc sa faca asta. •

•Are o aura ce te-atrage • Stie ca o placi • De-aia nu te lasa-n pace • E atat de tacuta • Misterul iti provoaca o privire pierduta •

| • Intotdeauna pregatita pentru raul care vine • Intotdeauna fericita daca treaba merge bine •"

• Am invatat sa respect • ea respecta doar banii • Eu am invatat sa lupt singura • ea e zero fara tati si mami •"

Imi cer scuze ca sunt cam amestecate dar le gasesti tu si o sa stii care sunt de prietenie care sunt de dragoste s.a. ... Fundaa? puppy dog eyes ... Te roog puppy dog eyes puppy dog eyes puppy dog eyes love strucklove strucklove struck

10 răspunsuri:
| AnnePlatt a răspuns:

Iubesc aceste statusuri:
1. "Traieste in asa fel incat sa nu ti se observe prezenta dar cand pleci din locul in care ai trait sa ti se simta lipsa.
2. Zambeste celor ce te urasc sa simta ura ta,Zambeste celor pe care ii iubesti,sa simta dragostea ta, Iar daca vreodata cei pe care ii iubesti te vor trada, zambeste sa simta indiferenta ta! :* :->
3. A iubi inseamna a suferi si cum multi fug de suferinta putini stiu sa iubeasca!
4. Adu-ti aminte ce greu iti este sa te schimbi pe tine insuti si vei intelege atunci cate sanse ai cand incerci sa-i schimbi pe ceilalti.
5. 'Nu exista multe lucruri atat de frumoase ca recunoasterea faptului ca esti obiectul iubirii cuiva,pentru ca daca nu esti pe deplin convins ca poti fi iubit, atunci poate fi ca o onoare, pe care o primesti fara a sti exact ce ai facut ca sa o meriti'
6. am cerut sa pot sa zbor si viata mi-a dat obstacole ca sa le pot depasi
7. In iubire nu asculta sfaturile altora, fa cum te indeamna inima!
8. Toate visele au un preţ.
9. Ai plecat de langa mine... Imi pare rau sa spun dar "Imi e bine" happy!
10. stau si privesc, privirea mi-e pierduta in trecut...rasfoiesc fiecare amintire cu tine, fiecare gand, fiecare sentiment...ani grei s-au asternut pe paginile vietii mele.
11. sufletul meu e pulberea frunzelor de toamna.
12. N-are sens sa-ti fie frica.Nu dureaza mai mult de o clipa.Si-o sa treaca asa cum trec toate.O sa vina o alta zi dupa noapte

| BubblesDoubleS a răspuns:

Salut?
Nu da acum serios.
De cate ori s-a pus aceata intrebarea pe TPU?
Nu era mai usor sa scrii : Statusuri and search google?
M a rog...ca doar statusurile tot de pe un anume link este luat.
Totusi de dragul intrebarii:
Iubire:
Nu am o inima larga
Sa iubesc o lume-ntreaga
Nu iubesc pe orisicine
Te iubesc numai pe tine

rad cu tine si glumes
poate crezi ca te iubesc
eu iubesc dar nu pe tine
cand am chef iti spun pe cine

sunt copilul care se murdareste cu ciocolata.
sunt adolescenta care danseaza în ritm alert.
sunt romantica incurabila care subliniaza citate.
sunt artista care îmbraca roluri.
sunt timida care nu saruta prima.
sunt suportera care aclama din tribune.
sunt femeia plina de pasiune.
sunt pictorul buimac în varianta feminina.
sunt postasul cu scrisori de amor.

acum ca am auzit iar trenul dupa un timp în care încetase sa vorbeasca am simtit ca e vara iar.
si ca noptile de vacanta sunt cele mai bune confidente. fiindca ele asculta, dar nu raspândesc taine asemeni omului, ci le desfac în zori sa le topeasca Soarele.

daca as fi nor, te-as invita sa dormi pe mine.
daca as fi vedeta, mi-as cauta numele pe google.
daca as fi clepsidra, mi-as deserta nisipul la 16 ani.
daca as fi mazare, as fi cea din reclama bonduelle.
daca as fi o zi, as fi vineri.
daca as fi o luna, as fi august.
daca as fi cafea, te-ai droga cu mine...

TU...doar tu
esti fiinta care ma face sa traiesc.
TU...fiinta care ma face sa zambesc
chiar si pentru o prostie.
TU...fiinta care imi spune cat sunt de frumoasa
chiar si dimineata dupa ce ma trezesc.

esti patetik si tu sti
nu mai cred in jucarii
tu mereu crezi ca pun botu
hai ca faci pe idiotu

Lumea e rea stii bine, asa a fost mereu, oricum nu fi dezamagit ca poate fi si mai rau

Nimeni nu-mi poate fura zambetul care-mi apare cand ma gandesc la tine. Si nimeni nu-mi poate fura inima, pentru ca ea deja iti apartine

Adu-ti aminte ce greu iti este sa te schimbi pe tine insuti si vei intelege atunci cate sanse ai cand incerci sa-i schimbi pe ceilalti.

Am invatat azi ca viata nu e roz
DAR pensula e in mana TA
De TINE depinde cum o fardezi

In viata este ca la bal mascat, cand toata lumea isi scoate masca, piere veselia

Avem povestea speciala din viata asta banala, gramu de suspans necesar pentru a iesi din impas!

Nu mai sunt fetita pe care o stiai tu mai de mult
Poate nici n-ai observat
De la un timp am mai crescut

Nu ma-ntreba ce gandesc, Nu ma-ntreba ce doresc, Traiesc prin tine, Nu ma-ntreba de ce rad, Nu ma-ntreba de ce plang, Imi e bine

Sunt clipe din trecut peste care am trecut...sunt momente in viata care sincer m'au durut.sunt clipe care nu au fost in totalitate uitate.sunt clipe in viata cand nu poti trece peste toate

In viata este ca la bal mascat, cand toata lumea isi scoate masca, piere veselia

Demoni:
http://www.rightwords.ro/citate/cautare/demoni
emo
1)Sunt ca un inger fara aripi... fara speranta, si condamnat la suferinta si singuratate...
2. Imi cade o lacrima de suparare din ochi si nu stiu ce e cu mine. dar un singur lucru insa stiu mi-e tare dor de tine…
3. Toate neputintele se reduc la una: aceea de a iubi, aceea de a evada din propria tristete.
4. A iubi inseamna a suferi si cum multi fug de suferinta putini stiu sa iubeasca!
5. Intru in operatie peste 10 minute, doctorii mi-au spus ca imi vor scoate tot ce simt eu pentru tine
If you see a friend without a smile; give him one of yours.

Nobody deserves your tears, but whoever deserves them will not make you cry.

All good things must come to an end, but all bad things can continue forever.

The walls we build around us to keep sadness out also keeps out the joy.

It's easy to cry when you realize that everyone you love will reject you or die.

Anger, tears and sadness are only for those who have given up
1. We have to look for the facts, not words (trebuie sa ne uitam la fapte, nu la vorbe);

2. Don’t be sad, don’t be blue.Frankenstein was ugly too (nu fi trist, nu fi suparat, si Frankentein era urat);

3. He who laughs last, laughs best! But he who laughs first, sees the point (cel care rade la urma, rade mai bine! Dar cel care rade primul, intelege poanta);

4. To be or not to be, this is the question (a fi sau a nu fi, aceasta este intrebarea);

5. A bad workman always blames his tools (un muncitor prost da intotdeauna vina pe unelte)

| inna1995 a răspuns:

Multumesc frumos pentru fundita big hug :*... Te pup :* love struck

| Madascraftings a răspuns:

When you are important to another person, that person will always find a way to make time for you. No excuses, no lies, no broken promises.

| Аℓℓi a răspuns:

Buna! Uite cateva sts.

• 1) "Cu indiferenţa ta m-ai făcut mai tare. Acum nu-ţi convine dar încet, încet, calc pe urmele tale. Şi abia acum vezi si tu că indiferenţa doare. "

2) "Poate’h ca am aiere’n cap,dar asta e problema mea.Nuh poţi să ma suporţ?Asta ii problema th’a.Nu ma cunoşth’i?Nu mai comenta.Ai grija de viaţa tha nuh de a mea’

3) Am invaţat că oricat mi'ar pasa mie,altora nu le pasa:-J

4) Ei, n`au haru sa copieze originalu`

5) "Este o prostie să renunţi la visele tale doar pentru că unul nu s-a împlinit!"

6) Te crezi in stare să mă poţi judeca? Înceară, dar mai intai fă o analiza având ca subiect de studiu persoana ta!

7) Moartea nu e trista. Trist este faptul că mulţi oameni nu trăiesc cu adevarat.

8) :X [~_~] See the world in a pink way [~_~] :X

9) Ma respecti,te respect.Ma iei cu vrajeala,te iau cu vrajeala.Ma ataci,ma apar.Ma urasti,nu te urasc.Si stii de ce? Pt ca ceea ce pe tine te caracterizeaza,pe mine nu ma defineste.

10) Faima existentei umane nu consta in a trai, ci in a sti pentru ce traiesti.

11) °• Lasa'ma cu textele ce nu ma intereseaza.Lasa'ma cu lumea care nu ma agreaza.•°

12) Lasati`ma sa fac si bune si rele ,dar sa stiu macar ca sunt greselile mele.

13) Am muzica in suflet si`n gand.Trec prin toate oriunde, oricand.Muzica e in sufletul meu si va fi aici langa mine mereu.

14) Viata nu se masoara in numarul de respiratii pe care le ai, ci in numarul de momente care iti taie rasuflarea.

15) Curajul nu inseamna absenta fricii, ci puterea de a merge mai departe in ciuda ei.

16) Te gandesti,Aberezi,Trezeste'te,prea frumos visezi.

17) Lasa timpu sa treaca,poti sa faci treaba sa mearga.Nu te grabii,vei reusi.

18) Vreau o viata nouaa!Si de restuuu` caramele!

19) Ca orice copil exista moment in care nu intelegi ce se petrece.
20) La locul potrivit,la momentul potrivit,MAGICUL se intampla.

21) Fii pur si simplu SURD cand cineva iti spune ca nu`ti poti realiza visele.

22) Un zambet e ca 1000 de cuvinte.

23) Teoria zambetului:Ingerii nu plang.

24) Realitatea bate platourile de filmate.Viata`i frumoasa si fara efecte speciale.

25) Viata`i frumoasa.Asta cand o privesti din unghiul potrivit!

26) Chiar .daca unii nu ne lasa sa traim,privim inainte si ironic le zambim

27) Cand cuvintele esueaza,Muzica vorbeste.

28) Ai patruns vreodata dincolo de curcubeu ca sa vezi daca e colorat si-n partea cealalta?

29) Un prieten vede tristetea din ochii tai, in timp ce ceilalti se lasa pacaliti de zambetul tau.x

30) Cel mai bun motiv sa mergi la scoala: prietenii.

31) Sunt inconjurata de ingeri. Ii numesc simplu "PRIETENI".

32) Daca ai nevoie de prietenia mea si ne despart 100 de pasi, fa tu primul pas si le voi face eu pe celelalte 99 pentru tine.

33) Un prieten adevarat e greu de gasit, si mai greu de parasit si imposibil de uitat.x

34) Chiar dk el nu o sa-mi mai spuna " noapte buna" sau p strada "buna",am prietene care ma suna sa-mi spuna " Fata,esti de 1000 de ori mai buna decat aia pe care o suna ":-J

35) [♥]Am capul printre norì , daR de aici este o panorama supebaaaa. [♥]

36) Hai sa fugim, sa evadam # Hai sa plutim, sa zburam # Hai sa zambim, sa visam # Hai sa traim si sa uitam!

37) Acorda-ti tie primul loc, NU greselilor! Nu spune stop, chiar daca te simti sufocata.Invata ca in orice rau exista si un pic de bine! Invata sa ai grija in primu rand de tine!

38) Am prea multe defecte,in fata acelora care se cred "PERFECTE".

39) Traiesc o poveste si visul e culoare !

40) Educata de destin,simt mult dar arat putin.

41) Hai sa refuzam Orice rOl pe scena regretelOr!

42) #º"Hai sa privim cu ochii inchisi`ce nu am avut curaj sa privim vreodata ! "º#

43) Spui ca nu mai sunt la fel, ca m`am schimbat,dar de fapt n`ai ajuns sa ma cunosti cu'adevarat.

44) Traiesc intr'oO lume de vis,in care thotu e permis.

45) Nu te teme niciodata de umbre, ele arata doar ca exista lumina în apropiere!

46) Nu am nevoie de prieteni falsi,detest sa tin langa mine numai oameni lasi!

47) Poate m`am schimbat sau poate doar m`am saturat .

48) º " Ce tot le pasa pe cine iubesc?! Ce tot le pasa cu cine vorbesc?De ce imi spun cum sa traiesc?E treaba mea cum ma imbrac si doar a mea cum sa`ti vorbesc."º

49) º"Din 10 prieteni,5 sunt adevarati si la o problema inca 2 fac pasi."º

50) Cu zambetul pe buze si cu capul sus voi ajunge intotdeauna unde mi-am propus!

51) Nu te schimba.Urmeaza'ti visele.Nimeni nu te poate opri, Nu ceda orice'ar fii.

52) º"Uita tot ce`ai pierdut, tot ce`ai vrut, tot ce n`ai avut , uita timpul ce`a trecut.Orice sfratsit e un nou inceput.:-x"º

53) Am nevOie d cineva,da n'am nevOie de Oricine,eO am nevOie dOar de cei kre au nevOie de mine!, :X "

54) ºAzi ´ open y0ur`º eyes ;;] ´, ºexact ca`nº filme b-) ´ . Caº daca ´ nu te vedeº nimeni ´ Tuº p0tsi ´ sa vezi ´ pe 0ricineº =p~

55) * Nu conteaza ce a fost ,ci ce va fi de` acu` nainte *

56) Lumea v0rbesjte ´ pr0stii ´ ca sa ´ te schimbe ´ si minte ;-j ´, Numai ´ tu p0tsi ´ vedea dinc0l0 ´ de cuvinTeee! ;* ´

57) Prietenia-i un ocean pe care multi ar vrea sa-l treak,dar pana la malul celalalt majoritatea se ineak."

58) Sj e normal sa fiu aSa cand de la cei dragi , in loc de sfaturi auzeam "Treaba ta ce faci"!

59) ___[]~[:*]~ CeI cAre mA cRiTica si Ma inVidiAza ~[]~___Vor dOAr sa mA scHimBe___PenTru cA vAD in miNe cEEa cE Ei nU vOr Fii niCioData [!]~[:*]~[]___

60) Nu am pacalit niciodata pe nimeni. Eu i-am lasat sa creada ce vor . S`au pacalit singuri !

61) Prietenii pe care`i am aqum p lnga mine,m`ajuta,ma indruma s fac doar lucruri bune.Nu i`ash lasa,nu i`ash schimba pentru nimic [Sa schimbe prietenii pentru unii e un tic]

62) ` Si n`am sa uit. Cu ele am fost mereu si mi-au fost aproape cand dadeam de greu ! • `

63) • Nu sunt perfecta, dar de ce m'as schimba cand prietenii ma iubesc si asa? .•

64) •Eu nu sufãr de nebunie,me bucur de ea in fiecare )•minut

65) >Suntem piesele perfecte dintr`un joc de shah pervers unde nu exista reguli si toti merg pe interes []

66) Pune stop cand te streseaza.Spune`i ca exagereaza.Nu`ntelege?Spune`i "PA" si se calmeaza

67) Ea? Ea este fata care candva adora sa stranga raze de soare intr-un borcan si in zilele ploioase sa le arunce prin jurul ei.

68) Si imi amintesc "ii am pe ai mei cu mine" Orice`ar fi "cu ei e un pic mai bine"

69) Este atât de schimbată;x! Exact qum ai zis tu ca nu o să fie vreodata!"

70) Prietenii cei mai buni sunt cei dupa care nu poti pune virgula, doar punct!:X

71) иü мẫ ¢®ﻉží íη §†ªяє? иí¢í ø þ®σßℓﻉмå.иü мǻ ©яєđ иí¢í έü.Ъ® ƒєяﻉ§н†є`†з Ðﻉ žíüª íи ¢ª®є ø §å þяíиđ †üþξü

72) • Nici cel mai bun machiaj nu are cum sa-ti schitzeze un zambet atunci cand esti trist.

73) • Zambeste, chiar daca ai sa cazi, chiar daca soarele apune si azi.

74) • Lumea asta te distruge, te induce in eroare, fura tot si apoi fuge, te raneste si te doare!

75) Adevarul, pur si simplu, este rareori pur si nu este niciodata simplu .

76) • Atunci cand crezi ca totul in viata e pustiu, inchide ochii, asculta bataia vantului .

77) • Traieste in asa fel incat sa nu ti se observe prezenta, dar cand pleci din locul in care ai trait, sa ti se simta lipsa.

78) • Si ce usor e sa zambesti, cand ai incredere-n ceea ce esti

79) Si maine e o zi si maine voi zambi. Chiar daca mi-e greu.Voi zambi mereu.

80) • Intotdeauna pregatita pentru raul care vine, intotdeauna fericita daca treaba merge bine.

81) • Durerea te-a maturizat, te-a pus pe gânduri. Te-a învățat să citești printre zâmbete și rânduri.Ștergi o lacrimă dar nu poți să ștergi amintiri.

82) Atata timp cat nu incetezi sa urci, treptele nu se vor termina; sub pasii tai care urca, ele se vor inmulti la nesfarsit!

83) Prietenii adevarati sunt ingeri, chiar daca au uitat sa zboare.

84) (Prietenii buni sunt ca stelele.nu ii vezi intotdeauna dar stii ca mereu sunt acolo.)

85) Prietenii adevarati tin la tine si sunt langa tine si la rau si la bine.Nu te barfesc pe la spate,ci te ajuta chiar in toate.

86) Nu mai sunt fetita pe care o stiai tu mai demult,poate nici n`ai observat de la un timp,am mai crescut.

87) Inca am suflet de copil care refuza sa creasca ,mi-e egal cu 0 tot ce spune lumea asta proasta!

88) De cate ori vad visele cum se sfarsesc ,de atatea ori ma ambitionez sa reusesc! Am drumul meu si asta nu se va schimba, se aude o voce : shhh` : speranta moare ultima!

89) Când viata iti da o mie de motive pentru a plânge,demonstreaza ca ai o Mie si Una de motive pentru a zâmbi:X

| DianaCorsa a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune o sa fi multumita

Sper sa te ajute

| Sqk00 a răspuns:

False ", only some." ignorance ", you do not want to vb with u. ." I hate you "I have given reasons" bother "-iartama I do not care." still "want to be friends" - show that you deserve

Even if it would be difficult, I would still smile even if I filled probleme.tot I joke! For stii.viata is heavy and the world is bad how could I resist, though I would not wear it!

`friends` hold `to` true `and` you are `near 'to` you' and 'bad' and 'to' good 'gossip' not `get` back `to` to `help 'but' you 'even' In `all '.

Blood is not water, sister to sister all shoot. every evil in the world would be your sister sister still remains: Xt iOubesC!

Best friend does not speak from behind best friend is more than a brother's best friend tells you everything you and share with you ... and last thousand ... .

Of all the friends I've known only you do not want to forget, and if you die before you, I get to heaven and I'll be waiting ...

A friend sees the sadness in your eyes, while others are fooled by your smile.

A true friend believes in you when you have given up hope.

Most friends are like shadows. Not occur only when sunshine.

True friends are around you for better or for worse, do not let you have problems, false friends are with you for better, for worse disappear when you have problems, are not you.

I have not wealth but I have friends who call me to tell me: take care of you ba ... goodnight "

friendship means to be with friends but not when they are right when wrong

Your compliments me not me not cObOara.sunt ridica.criticile which are not what they want others to be perfect fiu.nu do not want nor what sunt.iar pOt.sunt see your suit if I do not cry '!

The only way to have a friend in return is that you be a friend

In life gotta make sure the tine.Sa not trust nimeni.Ca and best friends you may be and make sure you dezamageasca.Gandeste 'on your power not to others!

She's with me when it's all problems are multe.Si only one that has the patience to love me and point asculte.Te

For a thought I will destroy Moment.Am ~ But now I'm Here 'Loud and very DoOlce

I have dirty friends smile but made it brighter than before

Does it hurt when you see nu.mi paSa.Si itSi say, was a simple intamplare.Lasa

No need to like me just as I am all lumea.la nu.i tOtSi likes.

The hardest blow in my soul is I simpt extra where it once was.

There is a intrebare.Pe who will hurt most? You as itSi will remember me every day or do you know me not come?

We care about one thousand mi.ar invatSat that no matter how others may not care about s.ar.

Ti.a made viatSa viatSa.Ti.ai liked, but you lose the person you iubea.In kre kstigat instead of several Bitch

With tears frante.Cu pierdut.Privirea.n pamant.Un single soul cuvant.Nu.mi nmk says, is better asa.As want to believe you, but today I no longer believe in us in tine.Nu

I'll find intr.un forgotten album, I'll look and you whisper. "Once Upon a Time '.

` . You're just jealous fiindk prOasta.pentru that where you once were now all in addition.

`` Yes ☺ ¢ IA `ηevσie of мiηe . ηu `s you i` ¢ ! Cheaм `σ on the zdяeaη † † z` `♥ † pσa That's it for peяsσaηa ηeviσe aяe` † `a` → îиtøa ® is the αutøмat! `

How about it ridici.Tot Cazi.Te Patience.
Plangi.Te distrugi.Vrei to fugi.Si hurts.
Even you iubb dk. better. Pa

When the whole thing is really hard and you people please listen to my advice vOrbeste.Te: smiles and loves.

To love is to know cine.Sa bine.Dar iubit.Oricarui not say stupid.

No need to like me just as I am all lumea.la nu.i tOtSi likes.

Today and forever friends we will be

The bad and good, good and bad so-and friends

Today and forever friends you have

Heavy and well always next to you, whatever happens

friends are always beside you when you need ...: X

"I know I illusions, but I don` t care, if they are happy restu `does not matter."

"You would not? Maybe yes'! But you know '! Not one of the girls I say nonsense'

"" Catch up quickly is brilliant, is licking his lips, it's subliminal, the long look, you `ea.te away to wonder about: what does it want? [ ] "

I still have the soul of a child who refuses to grow! I am equal to 0 whatever people say that bad! [ ]

I do not believe in words lui.Imi say he wants me cry innapoi MNE. shy. get back to him. I think not. 'I asked him totushy. "The day. Crying when I inshelai?

to you can be the same when everything is changed to whatever you can be when everything you saw

E genu `girl` s not hang, it captures beautiful ' ""

"'Burn' and always trendy style`,>. it remains [girl] What `dreamed since childhood '. "

Sh `see your doing what? That `s my nature just did not think that 'life insheala you just look

"I love my friends but enemies envy them because their love makes me always a step above them : X: X "

You can not command your heart! Love is earned, respect is deserved.

-Friends come and go, but enemies accumulate and remain "

What was life with beautiful tine.cand always knew you close to me: X

- "First prieten.ultimul enemy! In treqt impartzeam the last penny "

It makes you smile a cousin of stories out of the file, open the K a krte kre can easily read it: X "

-Take the car keys, go to the squeaky wheels, no guard is not what I do, do u like-you can not! "

I loved him and love him, I can not forget, I wish I could it urask with his memory can fight!

- "You've had me no longer want me pierdut.acum poate.oricare it will not wear my mark "

- "Do not cry K tErMiNaT.zAmBeStE it happened!"

When you go to a disco zvon.Toate remember girls that are concrete and butt!

-We give him the girls alintate.pe baietzi spate.suntem frumusele.fara Fitz and rebel girls: X "

-We do not need nobody, shine and alone, and know too well : X "

"Dream of something you enjoy. Go where you want to go. Be where you want to be that only a life of doing whatever you want "

Adevarateste friend who never leaves you for someone else not ...

If a friend with you barfeste someone ... that friend is not reliable and it can get you the gossip altcnv ...

I love you and I will love you tiai mocked me ... go si let me alone with all those stupid teau learn how long you've stayed with me

happiness is the most expensive on the world ... love and be happy ...: X: X

Some people st with 2 girls and those people are called "false friends" who give the buzz simnte

• We multzi friends who are my enemies' to `learn how taCuTi.Cn is smart, friends have many fetze.

• I am surrounded by INGERI.Ii called simply `Friends.

• 'True friends are angels, even if they forgot to fly ...

• Friendship is like the relationship between hand and eye ochi.cand crying, wipe them tears hand and hand when it hurts, hand wipe them tears.

• Watch out for explicatii.Dusmanii 'anyway and real friends will think you do not need explanations.:: X

• Do not tell me how to `` I know how to choose prietenii.Ma asta.Ca proof, I have chosen you.

• A true friend sees the sadness in your eyes 'while others leave pakaliti of that fake smile'.

• A circle of friends can be made by Kompas.

• A friendship ends not actually there.: *

• A true friend is hard to find, harder to leave and impossible to forget.

• A true friend accepts your past, your present and encourages you support in the future.

• Dak need my friendship and 100 steps separate us, do you first step and I will make myself the other 99 for 'you'.: X

• Among those who will come into your life, only friends will leave footprints in your heart.: *

• Friends come and go, but I keep those real life.

• ◘ sanatatea.Valoarea True friendship is like it is often not appreciated until lost. ◘ •

• 'Live your life as you are given because all but life never repeats.: D

• Longing is like the fire burning memories, desires, and the ash that remains are memories.

Funda smug ?

| LoReDaNa_2201 a răspuns:

O prietenie adevarata inseamna o prietenie in care cele doua persoane sa aiba incredere una in cealalta...daca una dintre ele se indoieste de cealalta inseamna ca acea prietenie este una falsa

O prietenie falsa duce la durere nesfarsita:asa ca prietenii trebuie alesi cu multa chibzuintza.

O prietenie incepe cu un zambet,traieste printr.o lacrima si se termina cu un sarut

Prietenul adevărat, este acela ce-ți întinde mina, nu pentru o zi ci pentru totdeauna, cu prietenie...

Pt mine esti un prieten adev , pentru altii esti doar un coleg.pentru altii poate chiar un dusman.dar.in adancul sufletului simt ca.ca.intre noi 2 exista ceva mai mult decat o simpla prietenie este Iubirea:Xte iubesc din tot sufletul:X

Sa porti mereu in gandSa porti o vesnicieAcest cuvant frumosNumit PRIETENIE.

Noi vorbim de parca ne-am certa`. Sa mor`!
Cand spui "Ce mm faci ?! Pe unde esti ?!"
Inseamna ca` vorbesti cu un prieten pe care il iubesti` ! #

`. Ea E Langa Mine Cand Problemele Sunt Multe . Si Tot Ea E Singura Care Are Rabdare Sa Ma Asculte . Te Iubesc Si Punct! .

Noii`2`am`facuut`un`legamant` Cat`voom`traii`pe`pamanth` Nimenii`sa`nu`ne`desparthaa` Nikiodataa`nikiodata

"Ne leaga de prea mult timp prea multe n'ai cum sa le stergi dar incepi sa uiti tot ce'a fost mai frumos si gresesti

Ai fost alaturi cand imi era mai greu.Ai fost aproape de suflethul meu. Ai fost aproape la rau si la bine Ai fost aproape mereu lnga mne:X

Pentru ca putem ! []" Sentimentele nu pot fi puse pe balanta. Nu ne poate desparti nici o distranta . Chiar daca avem in fata un drum acoperit cu noroi. Mergem inainte cum stim noi !

"Avem povestea speciala din viata asta banala, gramu de suspans pentru a iesi din impas!

Impreuna trecem peste tot.Ca o prietenie trece si prin foc ! ;x

Putem spune ca ne stim dintodeauna ! In momentele grele ne-am atins una alteia mana !

Adevarata prietenie este ca un trandafir. Nu ne dam seama de frumusetea sa pana cand nu se pierde.

Prietenia este… tipul de dragoste pe care ne închipuim că o trăiesc îngerii.

Un prieten este cineva care are aceeasi dusmani ca si tine. – Abraham Lincoln

Prietenia este inchisoarea sufletului de buna voie in trup strain. – Dimitrie Cantemir

Nu-mi spune cum sa-mi aleg pretenii. Ma pricep la asta. Ca dovada, te-am ales pe tine.

Nu e sora mea pe bune dar ma bucur ca am gasit-o printre atata lume.:X

Dumnezeu ne-a facut prietene pentru ca mamicile noastre nu ne-au putut face surori.

Un prieten adevarat iti vede prime lacrima,pe a doua o sterge iar pe a treia o opreste.

Tin la tine pentru ca stii sa ignori slabiciunile si ratacirile mele si ma sustii cu fermitate, sa dau ce-i mai bun din mine.

Am cea mai buna prietena din intreaga lume imparte cu mine si rele si bune. Parca ar fi cu mine din acelasi sange. Pentru mine plange :X

Tu stii Cand am o suparare ,tu stii cand ceva ma doare, tu ai ramas cand nu aveam nimic m-ai ajutat sa ma ridic.

True friends are hard to find, harder to leave and impossible to forget.

Ea E Langa Mine Cand Problemele Sunt Multe . Si Tot Ea E Singura Care Are Rabdare Sa Ma Asculte

Ai fost alaturi cand imi era mai greu.Ai fost aproape de suflethul meu. Ai fost aproape la rau si la bine Ai fost aproape mereu lnga mne

Impreuna trecem peste tot.Ca o prietenie trece si prin foc !

"Putem spune ca ne stim dintodeauna ! In momentele grele ne-am atins una alteia mana !

Sa porti mereu in gand Sa porti o vesnicie Acest cuvant frumos Numit PRIETENIE.

" Nu sunt singur in ploaie si vant. Am cei mai buni prieteni de pe pamant…

Uneori stau si ma gandesc Doamne
Nu stiu cum sa ii multumesc, cum,
Sa-i mutumesc pentru tot ce a facut,
Mi-a dat curaj sa devin cine acum sunt,
Ca m-a intarit: ''Fata mergi inainte,
O sa ai parte si de fapte nu doar de cuvinte!"
Orice ar fi voi fi aici mereu,
Stii bine te poti baza ai sprijinu' meu,
Mi-ai dat Doamne tot ce-i mai frumos.nu se putea.
Mi-ai dat speranta s-o traiesc si-o traiesc prin ea
Mi-a fost alaturi zile bune si nopti grele
Cand plangeam din despartiri sau barfe rele
De mici copii ea mereu ma apara,
Acum ca e mare e ca si mama mea.
Ma alinta,ma rasfata cat se poate
Si-mi da si pumni sa ma trezesc la realitate

Refr.:
Cazi . Te ridici .Tot ce-ti zici e RABDARE
Plangi . Te distrugi . Vrei sa fugi . Si te doare
Dai tot ce ai si ce n-ai . Totusi pare (ie) ca nu te descurci .sa le pui lumea la picioare
Acum vad a venit si randul meu,
Sa am grija de ea,asa cum a facut ea mereu
Si nu pot Doamne mainile imi sunt legate
Nu pot sa fac sa o trezesc la realitate
Sa pot sa spun ca viata nu e nedreapta
Sa uite tot ce-a fost ca-i fata desteapta
Ca merita tot ce e mai bun
Trecutul e trecut viitorul conteaza acum
Daca as putea i-as da parte din mine
Vreau sa o vad zambind, urland de fericire
Se spune ca putem s-o luam de la capat,
Sa dau peste amintiri asa doar in treacat
Ca astazi cazi,te ridici,maine-ti trece
Sa-i amintesc ca unde-s doi puterea creste
Ca impreuna trecem peste tot
Ca o prietenie trece si prin FOC
Refr:
Cazi.Te ridici.Tot ce zici e RABDARE
Plangi. Te distrugi . Vrei sa fugi . Si te doare
Dai tot ce ai si ce n-ai.Totusi pare (ie) ca nu te descurci . sa le pui lumea la
pici'oareee

(19 Noiembrie 2010 23:09 )
dafi a răspuns:
COmplImentele tale nu ma ridica.criticile nu ma cObOara.sunt ceea ce sunt nu ceea ce vOr altii sa fiu.nu sunt perfecta nici nu vreau nici nu pOt.sunt ceea ce sunt.iar daca nu`tzi cOnvine nu ma plang!

Singura mOdalitate de a avea un prieten,este ca tu la randul tau sa fii un prieten

In viata tre' sa fii sigur pe tine.Sa nu ai incredere in nimeni.Ca si cei mai buni prieteni ar putea sa te dezamageasca.Gandeste`te si fii sigur pe puterile tale nu pe a altOra!

Ea e langa mine cand prOblemele sunt multe.Si tOt ea e singura care are rabdare sa ma asculte.Te iubesc si Punct

Pentru Un Moment.Am Crezut Ca Ma Vei DiStruge ~ Dar Uite`ma Acum Sunt Tare Si Chiar Foarte DoOlce

Mi-ai murdarit zambetul dar prietenii l-au facut mai stralucitOr ca inaint

Te dOare cand vezi ca nu.mi paSa.Si itSi zic,a fOst O simpla intamplare.Lasa

Nu e nevOie sa ma placa tOata lumea.la fel cum nici eu nu.i plac pe tOtSi.

Cea mai grea lOvitura in sufletul meu,este sa ma simpt in plus acolO unde altadata eram tOtul.

Apare O intrebare.Pe cine O sa dOara mai tare?Pe tine ca itSi vei aminti de mine in fiecare zi?Sau pe mine cand stiu ca nu mai vii?

Am invatSat ca Oricat mi.ar pasa mie altOra s.ar putea sa nu le pese.

Ti.a placut viatSa.Ti.ai facut viatSa,dar ai pierdut persOana kre te iubea.In schimb ai kstigat multe Tarfe

Cu lacrimile frante.Cu sufletul pierdut.Privirea.n pamant.Un singur cuvant.Nu.mi spune nmk,este mai bine asa.As vrea sa te cred,dar azi nu mai cred in tine.Nu mai cred in nOi

Ma vei gasi intr.un album de mult uitat,ma vei privi si vei sopti.'A fost odata'.

`.Esti gelOasa fiindk esti dOar O prOasta.pentru ca acolO unde altadata erai tOtul acum esti in plus.

`☺`Da¢ă ai ηevσie de мiηe`. ηu`s ai¢i` ! Cheaм`σ pe zdяeaη†za †a``♥Că pσa†e ea` aяe ηeviσe de peяsσaηa †a `→` se îиtøa®ce αutøмat!`

Cazi.Te ridici.Tot ce zici e RABDARE.
Plangi.Te distrugi.Vrei sa fugi.Si te doare.
Chiar dk te iubb. mai bine .Pa

Cand tOtul ti se pare greu si lumea te vOrbeste.Te rOg asculta sfatul meu: zambeste si iubeste.

A iubi e bine.Dar sa stii pe cine.Sa nu spui iubit.Oricarui tampit.

Nu e nevOie sa ma placa tOata lumea.la fel cum nici eu nu.i plac pe tOtSi.

De azi si totdeauna, prieteni noi vom fi,

Cu rele si bune, bune si rele asa-s prietenii

De azi si totdeauna, prieteni vei avea,

La greu si la bine mereu langa tine, orice s-ar intampla

prietenii sunt mereu langa tine cand ai nevoie...:X

PRIETENII FALSI: Nu te-au vazut niciodata plangand.
PRIETENII ADEVARATI: Plang alaturi de tine
PRIETENII FALSI: Iti imprumuta chesti pentr cateva zile ca mai apoi sa ti le dea inapoi.
PRIETENII ADEVARATI: Iti tin lucrurile atat de mult incat uita ca erau ale tale.
PRIETENII FALSI: Cunosc cateva lucruri despre tine.
PRIETE​NII ADEVARATI: Ar putea sa scrie o carte despre tine numai cu citatele tale.
PRIETENII FALSI: Te vor lasa in urma daca asa a facut si restu lumii.
PRIETENII ADEVARATI: Vor lua tot restul lumii la capace pentru ca te-a lasat in urma.
PRIETENII FALSI: Sunt pentru o perioda.
PRIETENII ADEVARATI: SUnt pe viata.

*O prietenie care ia sfarsit n-a existat de fapt. (A friendship that can end, never really began.)

*Un prieten adevarat crede in tine atunci cand tu ai renuntat sa mai speri

Cel mai bun accesoriu pentru o fata: prietenii ei.

E mult mai usor sa transformi prietenia in dragoste decat dragostea in prietenie.

Cazi . Te ridici .Tot ce-ti zici e RABDARE
Plangi . Te distrugi . Vrei sa fugi . Si te doare
Dai tot ce ai si ce n-ai . Totusi pare (ie) ca nu te descurci .sa le pui lumea la picioare

Prietenia este ca relatia dintre mana si ochi. Cand mana se raneste, ochii plang. Si cand ochii plang, mana le sterge lacrimile

Un prieten adevarat e acela care iti accepta trecutul, te sprijina in prezent si te incurajeaza in viitor

Prietenii sunt cei mai importanti.dupa ce socoti la cite teau ajutat si teau sprijinit!

laughing) big grin

Funditsa batting eyelashes

| Reny07 a răspuns:

•Nu rupe firul unei prietenii, caci, chiar daca il legi din nou, nodul ramane. – Octavian Paler
•Nimeni nu poate trai fara prieteni, chiar daca stapaneste toate bunurile lumii. – Aristotel
•A avea un prieten este mai vital decat a avea un inger. – Nichita Stanescu
•Prietenii mei nu sunt multi, dar sunt nenumarati. – Nichita Stanescu
•Placerea adevarata este de a sta cu cineva la masa. – Antoine de Saint-Exupery
•Prietenia este, in primul rand, pacea reciproca si zborul spiritului pe deasupra amanuntelor vulgare. – Antoine de Saint-Exupery
•Ospitalitatea, curtoazia si prietenia sunt intalniri ale omului in om. – Antoine de Saint Exupery
•Nu prea stiu de ce-ti scriu. Simt ca am mare nevoie de o prietenie carea sa-i incredintez nimicurile ce mi se intampla. Poate ca-mi scriu chiar mie. – Antoine de Saint Exupery
•Nimic, niciodata, nu va inlocui pe camaradul pierdut. Caci nu pot fi creati vechi camarazi. – Antoine de Saint Exupery
•Nu cunoastem decat ceea ce imblanzim. Iar oamenii nu mai au timp sa cunoasca nimic. Cumpara lucruri gata facute de la negustori. Si cum nu exista negustori de prieteni, oamenii nu mai au prieteni. – Antoine de Saint Exupery

•Nu are nicio noima sa cersesti prietenia. – Antoine de Saint Exupery
•Un prieten este cineva care are aceeasi dusmani ca si tine. – Abraham Lincoln
•Prietenia nu rezista nici un jigniri, nici in infrangeri. Ea moare. – Titu Maiorescu
•Prietenul nu iubeste prietenul, ci obiectivul prieteniei. – Platon
•Imi place sa stiu totul despre noii mei prieteni, dar nimic despre cei vechi. – Oscar Wilde
•Prietenia este egalitate armonioasa. – Pitagora
•Prietenia inseamna a fi frate si sora, doua suflete ce se ating fara sa se confunde, doua degete ale aceleiasi maini. – Victor Hugo
•Prietenia este inchisoarea sufletului de buna voie in trup strain. – Dimitrie Cantemir
•E mai rusinos sa nu ai incredere intr-un prieten decat sa fii inselat de el. – Arthur Schopenhauer
•E bine sa te induiosezi de nenorocirea prietenilor tai, dar mai bine este sa le vii in ajutor. – Voltaire
•Virtutea este fundamentul amicitiei; pentru a o pastra nu este nevoie decat de caritatea reciproca. Aceasta este simpla si nu are nevoie de farduri, nu cere nimic din cele exterioare. Si daca ea gaseste multe avantaje fara a le cauta (caci cine ar putea enumera foloasele si farmecele prieteniei?), caritatea n-are nevoie de stimuli exteriori, este multumita de ea insasi, ea este pentru sine un pinten si o recompensa. – Francesco Petrarca
•Acordul felului de a gandi naste prietenia. – Democritus
•Frecventarea prietenilor sa-ti fie ca o scoala si convorbirea cu ei, invatatura. Fa-ti din prietenul tau un invatator si uneste prin el foloasele intructiei cu placerea conversatiei. – Baltasar Gracian
•Alaturi de un prieten adevarat este cu neputinta sa ajungi la neznadejde. – Honore de Balzac
•Prietenia indoieste bucuriile si injumatateste necazurile. – Francis Bacon
•Prietenia inseamna un suflet in doua trupuri. – Aristotel
•Tine-ti prietenii aproape, iar dusmanii – si mai aproape. – Sun Tzu
•Vor exista mereu oamenic are te vor rani, asa ca trebuie sa-ti pastrezi increderea si doar sa ai mai multa grija in cine ai incredere si a doua oara. – Gabriel Garcia Marquez
•Un prieten adevarat te prinde de mana si iti atinge inima. – Gabriel Garcia Marquez
•Fereste-te deopotriva de prietenia dusmanului si de dusmania prietenului. – Nicolae Iorga
•Un prieten seamana cu o haina. Trebuie sa-l parasesti inainte de a se fi uzat. Daca nu, te paraseste el. – Jules Renard
•Nu-ti ofensa prietenul, imprumutandu-i merite daruite de noi. – Rabindranath Tagore
•Un bun si sigur prieten e constiinta ta: n-o ucide, ci las-o sa moara odata cu tine. – Nicolae Iorga
•Cainele ar fi cel mai bun prieten al omului, daca ar avea parale. – Miguel de Unamuno
•Exista intotdeauna un mic gol in prieteniile cele mai depline, ca in ou. – Jules Renard
•Prietenia = O nava destul de mare pentru a duce doi insi pe vreme frumoasa, dar numai unul cand e vreme rea. – Ambrose Bierce
•Un prieten de interes este mai primejdios decat un vrajmas. – Constantin Alexandru Rosetti
•Impartasirea bucuriilor, nu a suferintelor, creeaza prietenul. – Friedrich Nietzsche

•Nu trebuie sa-ti faci prieteni decat dintre oamenii care muncesc. Omul lenes este periculos pentru prietenii sai, caci el, neavand ce face, vorbeste despre ce fac si ce nu fac prietenii sai, se amesteca in treburile altora si devine inoportun: iata pentru ce trebuie sa fim destul de intelepti ca sa nu ne legam decat de oamenii care muncesc. – Friedrich Nietzsche
•Fiecare repeta, dupa Aristotel, ca nu exista prieteni si fiecare, in particuar, sustine ca el e un bun prieten. Aceste doua afirmatii atat de contradictorii se bazeaza foarte probabil pe faptul ca pe taramul prieteniei exista multi ipocriti si multi oameni care nu se cunosc pe ei insisi. – Claude Adrien Helvetius
•Cei rai nu au decat partasi; voluptosii, tovarasi de orgii; oamenii de afaceri, asociati; oamenii politici aduna pe nemultumiti; cei mai multi oameni fara ocupatie au relatii, principii au curtezani; doar oamenii virtuosi au prieteni. – Voltaire
•Ma pot increde mai mult in dusmani cinstiti decat in prieteni falsi. – Lorenzo de Medici
•Prietenia dintre frati seamana cu lemnul de aloe, care nu se vede inflorind decat o data la o suta de ani. – Oxenstierna
•Prietenii de ocazie i-am gasit asemanatori cu randunelele, care vin primavara si pleaca atunci cand incepe frigul. – Oxenstierna
•Un om nu poate sa-i vorbeasca fiului sau decat ca un tata; sotiei sale, decat ca sot; dusmanului sau, decat in termeni corespunzatori; in timp ce un prieten le poate vorbi dupa cum impune situatia, nu dupa cum i se potriveste persoanei. – Francis Bacon
•Ah, prieteni! Nu exista prieteni. – Aristotel
•Un prieten, cand e un om, intrece si pe-un frate. – Homer
•Cand ai facut avere datorita bunelor servicii aduse de un prieten, sfatul cel mai sanatos este sa te descotorosesti de el. – Henry Fielding
•In prietenie, la fel ca si in dragoste, adesea te fac mai fericit lucrurile stiute, decat cele pe care nu le cunosti. – la Rochefoucauld
•Intr-o prietenie, lucrul cel mai greu nu este de a ne da pe fata defectele dinaintea unui prieten, ci de a-l face sa si le vada pe ale lui. – la Rochefoucauld
•Prietenia e lucrul cel mai greu de explicat. Nu este ceva ce se poate invata la scoala. Dar daca nu ai invatat ce inseamna prietenia inseamna ca nu ai invatat nimic. – Muhammad Ali
•Drumul catre casa unui prieten nu e niciodata lung. – Necunoscut
•Cand nu mai am putere inchid ochii si realizez ca prietenii mei imi sunt energia mea. – Necunoscut

| Mada_2821 a răspuns:

Cauta pe google statusuri noi("inger fara apripi")