| macheamamrsM a întrebat:

aseara mi-am facut o gaura in ureche si azi trebuie sa merg la bazin. s ar putea intampla ceva?

5 răspunsuri:
| Legion7X a răspuns:

Gaură pentru cercel din acela mic?
Nu are ce să se întâmple eu sunt băiat și mi-am dat 2 găuri singur din contră nu acoperi gaura lasă să intre apa nu te afectează cu nimic se va vindeca mai bine când intră în contact cu apa.
Presupun că când o să-ți faci duș seara nu o să intri cu ceva acoperit la ureche

| macheamamrsM explică (pentru Legion7X):

Da dar eu nu vreau sa se astupe, si oricum sunt obligata sa imi pun casca, crezi ca are cum sa se astupe?

| macheamamrsM explică (pentru Legion7X):

Ar trebui sa las cercelul in gaura? doar ca ma cam doare urechea de la casca

| Legion7X a răspuns (pentru macheamamrsM):

Zici că te duci la bazin nu? faci ceva înot ei bine nu ți-l pune ca să nu îl pierzi sau să-ți cadă eventul să eviți o pierdere.
Din propriile me experiențe când mi-am dat gaură cu un cercel din argint am mai stat cu el în ureche 3 -4 h sau mai mult de multe ori chiar uitam că m-am pătruns însă durerea s-a mai diminuat până ma lăsat complet poți chiar să mai freci puțin urechea mai dai cu puțină apă pe gaura pătrunsă.
După ce te-a mai lăsat ai putea să bagi un ac normal mai subțire în acea gaură și să-l mai miști pentru a face gaura mai elastică nu se astupă stai liniștit eu de 2 ori m-am pătruns într-o singură ureche deoarece am vrut 2 bumbușori din aceia mici de aur toată treaba este să lași să se vindece cu el în ureche va prinde o coajă mică însângerată uscată în jurul găuri de pătrundere de la acea rană dar se vindecă.

| George192 a răspuns:

Acopera rana cu un bandaj special care rezista la apa si pune-ti casca de inot in cap